Silný vietor v meste zhodil dve osoby, staršia žena skončila v nemocnici

Seniorka pad na zem spadnut vietor zranenie zena
Foto: ilustračné, GettyImages

Pre silný vietor boli zranení dvaja ľudia, pričom v jednom prípade šlo o ľahšie a v druhom o ťažšie zranenia.

So zlomeninou stehennej kosti skončila staršia žena, ktorú v Bratislave zhodil silný vietor na zem. Ako informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová, záchranári boli vyslaní na Betliarsku ulicu k zranenej žene, ktorú následne previezli do nemocnice.

Druhý prípad záchranári evidovali pred nákupným centrom na Vajnorskej ulici, kde silný poryv vetra zvalil na zem staršieho pána. Ten utrpel len povrchové poranenia a taktiež bol prevezený do nemocnice.

V Bratislavskom kraji v sobotu 11. marca zasahovali aj hasiči v súvislosti so silným vetrom až 68-krát. Ako informuje Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) na sociálnej sieti, príslušníci Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy zasahovali 25-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva HaZZ v Pezinku z hasičských staníc Pezinok a Senec 10-krát a príslušníci Okresného riaditeľstva HaZZ v Malackách zasahovali pri jednej udalosti.

Pri udalostiach súvisiacich so silným vetrom v sobotu zasahovalo 58 príslušníkov HaZZ s 15 kusmi hasičskej techniky. „V súvislosti s poveternostnou situáciou zasahovalo okrem profesionálov aj 55 členov dobrovoľných hasičských zborov (DHZ) miest a obcí s 15 kusmi hasičskej techniky,“ konštatuje HaZZ.

Členovia DHZ Pezinok zasahovali päťkrát, členovia DHZ Devínska Nová Ves štyrikrát, členovia DHZ Ružinov a Svätý Jur po trikrát, členovia DHZ Boldog, Píla, Ivanka pri Dunaji, Petržalka a Budmerice po dvakrát a členovia DHZ Modra, Rača, Stupava a Vinosady po jedenkrát.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk