Situácia na diaľnici D2, na križovatke Pečňa, bola upravená vodiacimi prahmi

Pecna krizovatka nehody nds.jpg
Foto: ilustračné, Maps Google

Ako skonštatovala Národná diaľničná spoločnosť, pre nerešpektovanie značenia sa križovatka na D2 – Pečňa, osadila vodiace prahy.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) informovala, že situácia na úseku diaľnice D2, križovatka Pečňa – zjazd z cesty I/61, bola prerokovaná a schválená s Ministerstvom dopravy a výstavby SR a Prezídiom policajného zboru SR. Nové značenie a zmena organizácie nastala v dňoch 15. až 16. augusta.

Zmenou bol vytvorený nový pruh pre napojenie vozidiel prichádzajúcich z Bratskej ulice (Petržalka). NDS tým chcela urýchliť dopravu a predísť kolónam, ktoré sa tu vytvárajú.

Vzhľadom na to, že motoristi nerešpektovali osadené dopravné značenie (Daj prednosť v jazde) sa pri dopravnom napojení vetvy v smere od hraničného priechodu Berg do kolektoru diaľnice D2 vyskytovali časté kolízne situácie,“ informovala NDS.

Ministerstvo dopravy, polícia a NDS prijali rozhodnutie, že je potrebné zrealizovať opatrenia na zaistenie bezpečnosti cestnej premávky. Autá prichádzajúce z Bratskej ulice (Petržalka) sa po už zrealizovanej úprave napájajú na kolektor diaľnice D2 pomocou osadených vodiacich prahov, čo je pre účastníkov cestnej premávky bezpečnejšie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk