Školáci sa môžu zapojiť do dvoch súťaží Bratislavskej organizácie cestovného ruchu

Kreativne deti v skole bratislava podpora tvorivosti sutaz kniznice gettyimages.jpg
Ilustračná foto: gettiymages

Ich úlohou je zabaviť deti počas koronakrízy a vytvoriť si bližší vzťah k hlavnému mestu.

Bratislavská organizácia cestovného ruchu (Bratislava Tourist Board, BTB) v spolupráci s Bibianou, Medzinárodným domom umenia pre deti, predstavila dve súťaže pre školákov. V tlačovej správe o tom informoval hovorca BTB Maroš Plitko.

Ich úlohou je zabaviť školopovinných mladých ľudí počas koronakrízy, podnietiť ich kreatívne myslenie a vytvoriť si bližší vzťah k hlavnému mestu,“ uvádza BTB.

Školáci môžu vyhrať účasť na Medzinárodnom festivale animovaných filmov pre deti BAB v Bratislave a dva víkendové pobytové balíčky v hlavnom meste s bohatým programom.

Karanténne opatrenia

Obdobie jari znamená pre väčšinu žiakov a študentov každodenné chodenie do škôl. Aktuálne však vzhľadom na karanténne opatrenia toto nie je možné. BTB sa preto snaží pomôcť vytvorením súťaže v rámci projektu Turistom vo vlastnom meste,“ vysvetľuje BTB.

Chceme pomôcť rodičom zabaviť ich deti počas karantény aj takouto hravou formou. Pripravili sme pre nich kreatívnu úlohu, ktorá podnieti záujem o Bratislavu. Ak v súťaži uspejú, čaká ich víkendový pobyt v Bratislave, kde vďaka našej turistickej karte Bratislava CARD City & Region môžu bezplatne navštíviť mnoho pamiatok, zúčastniť sa na prehliadke mesta, vyskúšať si zábavné atrakcie a tak si vytvoriť k nášmu hlavnému mestu vzťah už odmalička,“ uviedol výkonný riaditeľ BTB Tomáš Koniar.

Súťaž v kreativite

Prvá je súťaž v kreslení a druhá je zameraná na vytvorenie flipbooku, malej knižky, v ktorej pomocou rýchleho listovania vznikne pohyb obrázkov a tým sa vytvorí jednoduchá animácia. Pre obe je témou Bratislava, kde súťažiaci vytvoria obrázok, resp. krátky príbeh, ktorého hlavnou postavou bude hlavné mesto.

Pri tvorbe poukážu na to, ako sa im v Bratislave páči, kam radi chodievajú, alebo, ak v nej ešte neboli, ako si ju predstavujú. Diela zaradené do súťaže plánuje BTB neskôr využiť na marketingové účely pri propagácii mesta,“ dodáva BTB.

V Bibiane robíme súťaže vo výrobe flipbookov pravidelne. Tentokrát sme sa spojili s BTB a súčasťou našej spolupráce sú aj tieto tematické súťaže,“ povedal programový riaditeľ Medzinárodného festivalu Bienále animácie Bratislava 2020 Tomáš Danay. Obe súťaže sa končia 31. júla, všetky informácie sú uverejnené na stránke Bibiana a bratislava.sk.

Dom umenia

Bibiana, Medzinárodný dom umenia pre deti je kultúrna inštitúcia s medzinárodnou pôsobnosťou. Vznikla v roku 1987 ako partner podujatia Bienále ilustrácií Bratislava (BIB).

Okrem BIB organizuje aj Bienále animácie Bratislava (BAB) – Medzinárodný festival animovaných filmov pre deti, ktorý má nekomerčný charakter. Projekt Turistom vo vlastnom meste je iniciatívou BTB podporiť domáci cestovný ruch v Bratislave a regióne počas krízy spôsobenej koronavírusom COVID-19.

Okrem súťaží je súčasťou projektu aj séria online videoprehliadok turistami obľúbených miest v Bratislave. Táto aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk