SND podporí Bábkové divadlo na Rázcestí, pozýva na ich hru a na diskusiu Stop extrémizmu

SND
Foto: ilustračné, SITA

Prekonávanie rasistických prejavov, xenofóbie a tolerancia rozdielnosti – aj o tom je adaptácia poviedky Ireny Brežnej List čiernemu synovi z dielne Bábkového divadla na Rázcestí v Banskej Bystrici. Na hru v rámci podpory banskobystrických divadelníkov pozýva Slovenské národné divadlo (SND) v sobotu 24. októbra o 16.30 hod. do komorných činoherných priestorov Modrého salóna.

Príbeh bielej matky, ktorá porodí čierne dieťa, pracuje s témou strachu z inakosti, vytvorenej na základe autentických skúseností a úzko súvisí s momentálnou spoločenskou situáciou. Práve táto inscenácia rezonuje v posledných dňoch v médiách v spojitosti s grantmi, ktoré stopol banskobystrický župan Marian Kotleba,“ priblížilo SND hru banskobystrických bábkarov.

SND za to bude v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici hosťovať v rámci podpory protestnej občianskej iniciatívy Biela stuha a projektu Stop extrémizmu 18. novembra. Na historicky prvom hosťovaní ponúkne publiku komorné predstavenie Slovo Válkovo.

Ako ďalej avizovalo SND, po predstavení List čiernemu synovi bude diskusia pod názvom Stop extrémizmu s predstaviteľmi banskobystrických divadiel a občianskymi aktivistami o aktuálnom stave v Banskobystrickom kraji.

Vstup na diskusiu je voľný a ako hostia sa na nej zúčastnia riaditeľka a dramaturgička Bábkového divadla na Rázcestí Iveta Škripková, umelecký šéf a režisér Marián Pecko, riaditeľka Divadla Štúdio tanca Zuzana Hájková a režisérka a občianska aktivistka Viera Dubačová. Moderovať diskusiu bude občiansky aktivista a koordinátor platformy Nie v našom meste Rado Sloboda.

V rovnaký deň ako List čiernemu synovi v sobotu 24. októbra o 19. hodine odohrá Činohra SND na Pribinovej ulici aj benefičné predstavenie inscenácie Labyrinty a raje Jána Amosa. SND tak prostredníctvom zbierky Kultúra na rázcestí podporí umelecké telesá, ktorým predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Marian Kotleba zastavil granty. Výťažok z predaja vstupeniek venuje do verejnej zbierky Kultúra na rázcestí. Zbierka je určená na podporu prevádzky banskobystrického Divadla Štúdio tanca a na dofinancovanie projektu Bábkového divadla na Rázcestí o tolerancii a proti xenofóbii Stop extrémizmu.

Vyhlasovateľom zbierky je Nadácia otvorenej spoločnosti. Vstupenky na predstavenia sa dajú kúpiť online na webstránke divadla http://www.snd.sk alebo v jeho pokladniach. Dajú sa tiež rezervovať, a to na telefónnom čísle 02/ 204 72 289 alebo prostredníctvom e-mailovej adresy rezervacie@snd.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk