Spomienky na starú Bratislavu: Túto reštauráciu s kaviarňou na brehu Dunaja kedysi navštevovali obyvatelia mesta

Au_cafe staraba.jpg

Nádherné historické obrazy zachytávajúce históriu a slávu z minulosti Bratislavy. Prejdite sa s nami priestormi viac ako storočnej kaviarne na brehu Dunaja.

Na takejto krásnej terase s výhľadom na nezastavanú časť Bratislavy trávili voľné chvíle s rodinou a priateľmi niekdajší obyvatelia Bratislavy.

Možno aj vy si pamätáte nedeľné vychádzky smerujúce práve do tejto kaviarne či reštaurácie. Kaviareň s reštauráciou sa stále nachádza na brehu Dunaja v mestskej časti Petržalka na Viedenskej ceste pri Tyršovom nábreží a Sade Janka Kráľa.

Au cafe staraba.jpg
Foto: https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach/

Pôvodná budova bola postavená v roku 1827 a obyvatelia sem chodili nakupovať kávu. Neskôr sa ku kaviarni pridala aj reštaurácia a to približne v roku 1890. V týchto časoch reštaurácia rástla a stávalo sa z nej prosperujúce a obľúbené miesto pre oddych.

Polovica 20. storočia bola pre reštauráciu kritická a v roku 1966 to viedlo k jej asanácii. Hovorí sa dokonca, že k asanácií sa pristúpilo po tom, ako sa počas otváracích hodín prepadol strop.

V 90. rokoch minulého storočia sa čoraz častejšie uvažovalo o znovupostavení reštaurácie, k čomu sa nakoniec aj dospelo. Problémy však robili chýbajúce financie. Začiatok nového storočia priniesol budove nového majiteľa a jej dokončenie. Bratislavčania si tak opäť užívajú priestory niekdajšej kaviarne s reštauráciou Au Café.

Au cafe mimo sezony staraba.jpg
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach/
Au Café Petržalka

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk