Staré Mesto chce posilňovať bezpečnosť, hlavne na Obchodnej ulici. Pribudnúť by tu mohla aj špeciálna stanica mestskej polície

ilustračné: Hana Fábry

V utorok sa na mimoriadnom zastupiteľstve stretnú staromestskí poslanci, aby sa dohodli o podrobnostiach novej stanice Mestskej polície na Obchodnej.

Mimoriadne zasadnutie staromestských poslancov sa uskutoční v utorok 26. marca o 16.00 hod. Dôvodom stretnutia je návrh stanoviska Miestneho zastupiteľstva Starého Mesta k žiadosti primátora Bratislavy o vrátenie zvereného majetku – spoluvlastníckeho podielu päť šestín k nehnuteľnostiam na Obchodnej ulici. Práve na tomto mieste by mala onedlho vzniknúť nová, špeciálna stanica mestskej polície.

Staré Mesto v spolupráci s magistrátom a mestskou políciou pripravuje projekt špeciálnej policajnej stanice. Stanica by mala sídliť v priestoroch Starého Mesta, konkrétne by šlo o miestnosti po bývalom Green Cafe. Takýmto spôsobom chce mestská časť pracovať na posilnení bezpečnosti.

Obchodná ulica je dlhodobo jedným z neuralgických a problémových bodov Starého Mesta. Kritická bezpečnostná situácia vyústila vlani v máji tragickou udalosťou. Juraj Hossu vtedy brutálne napadol Filipínca Henryho Acordu, ktorý sa pokúšal brániť dve mladé ženy. Filipínec po útoku upadol do kómy a po niekoľkých dňoch v nemocnici zomrel. Hossu je obžalovaný zo zabitia. V súčasnosti je vo väzbe, súd začal v tejto kauze hlavné pojednávanie v januári 2019.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk