Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Modernizacia skoly stare mesto.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, www.staremesto.sk
6. septembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Staré Mesto zmodernizovalo svoje základné školy, tie majú nové knižnice, učebne aj školské pomôcky

Mestská časť použila na modernizáciu 235-tisíc eur z programu Integrovaného regionálneho operačného programu.

Bratislavská mestská časť Staré Mesto zmodernizovala svoje základné školy. Na nové vybavenie špecializovaných učební, školských knižníc, ale aj na školské pomôcky použila mestská časť 235-tisíc eur, ktoré získalo Staré Mesto na štyri projekty v rámci výzvy Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Informoval o tom hovorca Starého Mesta Matej Števove.

V rámci jednotlivých projektov zabezpečili vybavenie novej polytechnickej učebne v základnej škole (ZŠ) Dubová, do ZŠ Milana Hodžu nakúpili vybavenie pre knižnicu, vrátane knižného fondu s odbornou aj cudzojazyčnou literatúrou pre žiakov a učiteľov, a vybavenie odborných učební.

V ZŠ Mudroňova vďaka peniazom z IROP modernizovali jazykovú učebňu a dodali zodpovedajúce počítačové vybavenie. Základná škola Vazovova upravila polytechnickú učebňu, ako aj laboratórne pracovisko pre žiakov a učebňu chémie.

Modernizácie aj nová škola

Cieľom projektov realizovaných mestskou časťou pre základné školy Dubová, ZŠ Milana Hodžu, Mudroňova a Vazovova je zlepšenie kľúčových kompetencií žiakov základných škôl. Zakúpené vybavenie a zriadenie nových odborných učební by malo prispieť k rozvoju nových poznatkov, schopností aj pracovných zručností žiakov,“ uviedol Milan Chromík z oddelenia stratégie a projektového riadenia miestneho úradu Staré Mesto.

Okrem zmodernizovania základných škôl plánuje Staré Mesto v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom otvoriť na Vazovovej ulici novú spojenú školu. Zámerom kraja a mestskej časti je spojenie základnej školy a Gymnázia Jána Papánka do jednej vzdelávacej inštitúcie. Cieľom novej spojenej školy je zaviesť do výuky princípy moderného inkluzívneho vzdelávania.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X