Strašidelný, tekvicový, lampiónový, aj taký bude víkend v Bratislavskom regióne

halloween, tekvice
Bratislava Region Tourism

Počas dušičkového víkendu sa budú v okolí Bratislavy konať rozmanité podujatia, pri ktorých sa budete zaručene báť. Od piatka do nedele po zotmení si môžete vybrať z ponuky lampiónových sprievodov, hrôzostrašných predstavení aj tekvicových workshopov.

V tento deň začína v petržalskom Zrkadlovom háji Októbrový folklór v jesennom objatí. Na svoje prídu aj deti, a to v čoraz obľúbenejšom americkom štýle. Tekvice inak ‒ vyrezané či upečené môžete objaviť v sobotu v gazdovskej dedinke Abeland. Na Halloween party v Nemeckom kultúrnom dome v Rači na malých účastníkov čaká výroba masiek, tekvicových koláčikov a tanečné vystúpenia, dospelých určite poteší rodičovský kútik.

„Zaujímavé budú určite aj ďalšie nočné exkurzie. Malacky prichádzajú s typicky dušičkovou Prehliadkou Starého cintorína a krýpt v Čiernom kláštore, Modra si pre obyvateľov aj návštevníkov pripravila druhý lampiónový sprievod Putovanie za Ľudovítom Štúrom. Aj tento víkend sa v bratislavskom regióne máme na čo tešiť,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk