Strelec na Alibernetovej zabil 68-ročnú ženu a snažil sa zničiť jej ostatky v podomácky vyrobenej peci

Kolaz vrazda vysetrovanie.jpg
Foto: KR PZ Bratislava - koláž BratislavaDen.sk

Ženu páchateľ zastrelil, rozštvrtil a následne pokúsil spáliť v podomácky vyrobenej peci.

V prípade streľby na Alibernetovej ulici v Bratislave a na základe výsledku z pitvy došlo k zmene právnej kvalifikácie vo veci nálezu telesných pozostatkov z trestného činu zabitia na obzvlášť závažný zločin vraždy.

Páchateľ, ktorý strieľal po požiarnikoch a neskôr ho našli mŕtveho, sa mal dopustiť vraždy 68-ročnej ženy.

Ženu páchateľ zastrelil, rozštvrtil a následne pokúsil spáliť v podomácky vyrobenej peci. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave Michal Szeiff.

Zranení hasiči

V nedeľu 17. júla polícia dostala krátko pred 8.00 hod. informáciu o streľbe na príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, ktorí boli vyslaní na Alibernetovú ulicu v mestskej časti Nové Mesto.

V zmysle oznámenia tu malo dochádzať k silnému zadymeniu vychádzajúcemu z areálu jednej zo záhradných chatiek.

Po príchode na miesto oznámenia príslušníci Hasičského a záchranného zboru nadviazali komunikáciu s mužom, ktorý obsluhoval zdroj zadymenia – vlastnoručne upravenú kovovú piecku.

Muž po krátkej chvíli vytiahol krátku strelnú zbraň, s ktorou následne zranil dvoch zasahujúcich hasičov.

Spáchal samovraždu

Na miesto privolali viaceré jednotky poriadkovej polície, avšak po ich príchode na miesto incidentu našli strelca bez známok života so strelným poranením v oblasti hlavy.

Vedľa neho sa nachádzala aj krátka strelná zbraň. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu vraždy v štádiu pokusu.

Vrazda policia vysetrovanie 3.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

Zároveň bolo zo strany vyšetrovateľa pôvodne začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu zabitia – k násilnej smrti podozrivého a rovnako aj trestné stíhanie vo veci trestného činu zabitia v súvislosti s nálezom telesných pozostatkov neznámej osoby, ktoré boli nájdené na pozemku rodinného domu na uvedenej adrese.

Domové prehliadky

Policajti vykonali štyri domové prehliadky, prehliadky nebytových priestorov a motorového vozidla. Šlo o byty a objekty, ktoré v minulosti páchateľ využíval, prípadne miesta, kde bol zaznamenaný jeho pohyb.

Z doposiaľ vykonaných úkonov a zistení možno dôvodne predpokladať, že poškodená ženu zastrelil v chodbe bytu na Tokajíckej ulici. Predbežné znalecké skúmanie ukázalo, že príčinou jej smrti boli strelné poranenia v oblasti hlavy a krku.

Páchateľ sa snažil miesto činu zakryť a upratať, čo však aj napriek jeho snahe znalci z KEÚ PZ dokázali detekovať. Následne bolo jej telo rozštvrtené a prevezené na Alibernetovú ulicu, kde sa snažil páchateľ telesných pozostatkov ženy zbaviť v podomácky vyrobenej peci.

Nezvestná žena

V rámci výkonu operatívnej činnosti bola vopred vytipovaná totožnosť poškodenej, ktorá bola následnými procesnými úkonmi aj potvrdená.

V rámci domovej prehliadky v chate na Alibernetovej ulici boli nájdené odevné zvršky, hodinky a okuliare patriace poškodenej žene, ktoré v prvotnom štádiu spoznali osoby z jej okruhu známych.

Podľa operatívnych zistení sa jednalo o 68-ročnú susedu páchateľa, ktorá bola nezvestná od mesiaca november 2021. Následne túto skutočnosť potvrdilo aj znalecké skúmanie.

Vrazda policia vysetrovanie 1.jpg
Foto: KR PZ Bratislava
Vrazda policia vysetrovanie 2.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk