Štvrtý ročník Bratislavského organového festivalu odštartuje túto nedeľu

organista
ilustračné: SITA

Milovníci klasiky si už v nedeľu prídu na svoje. Koná sa totiž 4. ročník Bratislavského organového festivalu, ktorý opäť prinesie mimoriadne zaujímavú programovú ponuku.

Festival do hlavného mesta zavíta od 12. do 21. júla na Bratislavskom hrade a v Slovenskom rozhlase. V nedeľu o 17. hodine sa vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu uskutoční unikátny improvizačný projekt Organová Biblia českého organistu Karla Martínka so známym hercom Vladimírom Kobielským ako recitátorom

Ďalšie štyri koncerty budú pokračovať v Hudobnej sieni Bratislavského hradu. V utorok 14. júla sa na Recitále predstaví popredný poľský organista Michal Markuszewski.

Vo štvrtok 16. júla sa uskutoční koncert zo série Bof Rising Stars, ktorý je príležitosťou pre mladých umelcov, ešte len začínajúcich svoju kariéru. Tentoraz sa predstaví slovenský talent Tomáš Mihalik, aktuálny víťaz Medzinárodnej organovej súťaže P. Ebena v Opave.

V nedeľu 19. júla sa predstaví umelecký riaditeľ festivalu a významný slovenský organista Marek Vrábel. V spolupráci so súborom Musica aeterna uvedie nový program s hudbou starých majstrov pod názvom Händlove koncerty.

Posledný koncert sa odohrá v utorok 21. júla. Na pódiu sa stretnú poprední slovenskí interpreti – organista Ján Vladimír Michalko a akordeonista Boris Lenko. Predstavia jedinečný projekt Organ & Akordeón.

Všetky koncerty začínajú o 17. hodine.

Bratislavský organový festival 2015, plagát

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk