Svitá skeletu Hirošimy alias Obchodnému domu Ružinov na lepšie časy? Starosta zanechal tajomný odkaz

Martin Chren

Ružinovčanov už roky straší skelet Obchodného domu Ružinov. Prinesie nový starosta Martin Chren zmenu v kauze?

Obchodný dom Ružinov alebo Hirošima vyrástol v Ružinove ešte v roku 1984. Kým v minulosti do neho chodili nakupovať všetci obyvatelia mestskej časti, v súčasnosti je to schátraná a opustená budova. Pred niekoľkými týždňami stavba v ankete Najškaredšia budova Bratislavy obhájila prvé miesto. Nepekný vzhľad stavby pôsobí v porovnaní so zvyškom Ružinova ako päsť na oko.

Svitá Hirošime na lepšie časy?

Nový starosta Ružinova naznačil, že v novom roku by sa niečo mohlo so skeletom Hirošimy začať robiť. Bol by tak prvou kompetentnou osobou, ktorá by sa do riešenia komplikovanej kauzy v novom roku pustila. Na svojej oficiálnej Facebookovej stránke zanechal totiž tajomný odkaz: „Sú veci, o ktorých ako dobrý starosta ešte nemôžem hovoriť, pretože rovnako ako nový rok, ešte sa len začínajú rodiť… ale myšlienka je hmotná, a preto začínam veriť, že vám tento rok dokážeme priniesť jedno veľké prekvapenie,“  napísal Martin Chren.

Obchodný dom Ružinov
Obchodný dom Ružinova je strašiakom mestskej časti. Foto: archívne, BratislavaDeň

Ružinovčania by pohnutie kauzy uvítali

Pod tajomným odkazom od starostu sa strhla búrlivá debata, v ktorej všetky príspevky smerovali k jednému – riešenie kauzy by privítali mnohí Ružinovčania. Niektorí dokonca vyzvali starostu, že ak sa mu to podarí, pozvú ho na pohárik alkoholu. Dúfajme, že snaha starostu neuviazne len medzi riadkami na sociálnej sieti, ale pretaví sa i do skutkov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk