Talentovaná Petržalčanka zažiarila na koncerte v Prahe. Divákov očarila svojím zovňajškom aj vyjadredím

petrzalka-talent-opera-praha-sutaz-gettyimages.jpg
Ilustračná foto: GettyImages

Už niekoľko rokov sa zúčastňujú talenty Petržalky koncertu laureátov súťaže Talent Prahy 5.

Petržalské talenty zažiarili aj na tohtoročnom koncert, ktorý sa konal na konci januára v Národnom dome v Smíchove. Petržalku reprezentovala Angelika Fábry s áriou Stizzoso, mio stizzoso z opery La serva padrona, Giovanniho Battistu Pergoelesi a očarila divákov krehkým zjavom a emotívnym prejavom.

Talent Prahy 5 je súťaž sledujúca záujem o hodnotnú hudbu a umelecké výkony mladých hudobných amatérov. Najlepším a najtalentovanejším umožňuje verejnú koncertnú prezentáciu s podporou profesionálnych hudobných umelcov. Súťaž je určená záujemcom z oblasti klasickej hudby, v speváckej kategórii aj interpretom muzikálových piesní a speváckym zborom. Takisto je určená žiakom základných umeleckých škôl a je rozdelená do 4 kategórií: súťažiaci do 15 rokov, nad 15 do 26 rokov, študenti hudobných konzervatórií, iných vyšších odborných hudobných škôl či vysokých hudobných škôl, spevácke zbory a špeciálna kategória Mimoriadny talent.

Ako vždy, aj teraz sa na záver konal slávnostný koncert laureátov – víťazov jednotlivých kategórií súťaže a zahraničných hostí zo Slovenska, Maďarska, Rumunska, Nemecka a Poľska. Doprevádzal ich Pražský komorný orchester s dirigentom Leošom Svarovským.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk