Trojica kandidátov na šéfa BVS predložila totožné rozvojové plány. Ako sa to bude riešiť?

BVS, budova
Foto: ilustračné, SITA

Podľa občianskeho aktivistu Miroslava Draguna by mala byť táto trojica kandidátov z výberového procesu automaticky vylúčená.

Do výberového konania na šéfa mestského podniku Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) sa prihlásili traja kandidáti s totožnými rozvojovými plánmi firmy. Upozornil na to dnes na brífingu občiansky aktivista Miroslav Dragun, ktorý vedie mimovládnu organizáciu Inštitút pre rozvoj Bratislavského kraja.

Podľa neho by mali byť títo kandidáti z výberového procesu automaticky vylúčení. Bratislavská radnica o probléme vie, o ďalšom postupe však rozhodne výberová komisia zložená z mestských poslancov a zástupcov primátora.

Kandidáti, ktorí sa uchádzajú o posty šéfov v štyroch bratislavských mestských podnikoch, mali okrem životopisu vypracovať aj rozvojové plány spoločnosti. Dragun pripomína, že pripraviť rozvojový plán firmy bol jednou zo základných požiadaviek, no každý uchádzač si mal pripraviť svoj vlastný rozvojový plán.

„Pokiaľ by niečo podobné spravili tri veľké spoločnosti, ktoré by sa stretli a dohodli by si cenu a každá by sa prihlásila do výberového konania, Protimonopolný úrad SR by to nazval kartelom,“ uviedol Dragun.

Podľa hovorkyne Bratislavy Ivany Skokanovej na bratislavskej radnici o probléme vedia. Upozornili ich na to občania, ktorí si prezerali životopisy a rozvojové plány uchádzačov zverejnené na internetovej stránke hlavného mesta.

„V utorok nám na základe podnetov od niektorých občanov, ktorí kontrolovali webové stránky, ale aj niektorých členov výberovej komisie prišla informácia, že niektorí kandidáti do Bratislavskej vodárenskej spoločnosti majú identický rozvojový plán,“ vysvetlila Skokanová.

Informáciu preto posunuli aj ostatným členom výberovej komisie, ktorá rozhodne o ďalšom postupe. Ako ďalej vysvetlila, na internetovej stránke Bratislavy sú v súčasnosti zverejnené životopisy a rozvojové plány všetkých uchádzačov, ktorí splnili formálne podmienky, teda poslali prihlášky v stanovenom termíne a ich súčasťou bol aj súhlas so zverejnením údajov, mali vypracovaný rozvojový plán a poslali životopis.

„V druhom kole, na stretnutí výberovej komisie 7. septembra, sa bude posudzovať obsahová stránka doručených materiálov a výberová komisia na základe toho rozhodne, kto postúpi do ďalšieho kola, ktorým je verejná prezentácia,“ priblížila Skokanová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk