Originál či nepodarok? Bratislavský vianočný stromček rozdelil obyvateľov a napokon zmizol

vianočný stromček v Podunajských Biskupiciach
Foto: Facebook/ Vrakuňa, Siska Bellack, Peter Pallos - koláž Bratislavadeň

Terčom kritiky sa stal vianočný stromček v Podunajských Biskupiciach. Niektorí obyvatelia nazvali stromček krásnou metlou či nepodarkom.

Vianoce klopú na dvere a už niekoľko dní zdobia mestské časti Bratislavy vianočné stromčeky. Vzhľadom sa odlišujú a každý prináša do sídlisk inú vianočnú atmosféru.

Podunajské Biskupice taktiež chceli potešiť obyvateľov a na chodníku pribudol vianočný stromček. Ak ste sa prešli okolo neho v noci, upútal pekným modrým osvetlením.

Dva tábory

Terčom kritiky sa však stal stromček pre svoj asymetrický vzhľad, ktorý znázorňuje fotografia pána Petra. Kým jeho ľavá polovica vyzerala štandardne, pravá časť pôsobila riedko a niektoré vetvy nemali ihličie.

vianočný stromček v Podunajských Biskupiciach
Foto: Facebook/ Vrakuňa, Peter Pallos

Niektorí obyvatelia sa vzhľadu stromčeka zastávali. Pán Richard tvrdí, že každý stromček si zaslúži šancu a nie je dokonalý rovnako, ako my ľudia. Každý vianočný stromček je podľa pani Sylvie krásny a jedinečný. Pani Lucinka ocenila majestátnu výzdobu.

Druhí diskutujúci stromček skritizovali. Pán Marek sa pýta, či nastúpil šetrný režim. „Krásna metla,“ zhrnula stručne pani Dominika. Mnohí poukázali na to, že chýba polovica stromčeka a pýtali sa, kde je. „Asi bol za polovičnú cenu,“ napísal pán Marian.

vianočný stromček v Podunajských Biskupiciach
Foto: Facebook/ Vrakuňa, Siska Bellack

Prečo zmizol?

Spomínate si na vianočný stromček z roku 2020 na Hviezdoslavovom námestí? Mnohým pripomínal účes Marge Simpsonovej alebo akoby nosil kosmodisk. Vtedajšia starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová vysvetlila, že stromček nedosiahol svoj symetrický vzhľad. 

Vianočný stromček v Podunajských Biskupiciach však už stihol zmiznúť. Ako informoval Pavel Drozd z Miestneho úradu Podunajské Biskupice, stromček umiestnilo ešte bývalé vedenie samosprávy.

Stromček rástol pri plote a jeho vrchná časť sa dotýkala elektrického vedenia, čo vníma úrad ako pravdepodobnú príčinu atypického vzhľadu. „Stromček sme odstránili z dôvodu obrovskej polemiky širokej verejnosti nad vzhľadom stromčeka,“ uzavrel Drozd.

Páči sa vám tento vianočný stromček?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk