Unikátna výstava fotografií vo výkladoch Obchodnej ulice vám rozpovie jej 30-ročný príbeh

Obchodná ulica
ilustračné: SITA

Galéria Slovenského centra dizajnu Satelit a výklady na Obchodnej ulici sa stali miestom netradičnej výstavy fotografií zachytávajúcej cez premeny bratislavskej Obchodnej ulice 30-ročný vývoj krajiny a mesta.

Jedna z najznámejších a aj svojou podobou kontroverzných ulíc Bratislavy – Obchodná ulica sa stala námetom najnovšej výstavy galérie Slovenského centra dizajnu (SCD) Satelit. Galéria Satelit sídliaca v Hurbanových kasárňach, teda na samom konci Obchodnej ulice pozýva na výstavu „Obchodná“ od 5. do 22. novembra.

S históriou ulice oboznámia návštevníkov fotografie od umeleckej a partnerskej dvojice Ľuba a Moniky Stacho. Tradičné miesto konania výstav – galériu však v tomto prípade doplnia výklady obchodov na Obchodnej ulici, kde si fotografie už možno prezrieť od 27. októbra. Rovnako ako v Satelite aj zábery vo výkladoch predajní budú vystavené do 22. novembra, informovala o tom projektová manažérka Satelitu, galérie SCD Helena Veličová.

Výstava Obchodná predstavuje kolekciu fotografií, ktoré Ľubo Stacho a Monika Stacho vybrali do knihy Obchodná 1984 – 2014. Kniha je výberom z 5 000 záberov výkladov, ktoré Ľubo Stacho nafotografoval za 30 rokov. Zachytávajú 30-ročnú historickú a sociálnu zmenu krajiny a mesta prostredníctvom časozberných fotografií výkladov jednej z najdôležitejších ulíc centra Bratislavy.

Výstavu doplnia dve prednášky. Prvá na tému „Obchodná ulica ako urbánna mutácia“ sa s architektkou Henrietou Moravčíkovou uskutoční 11. novembra od 17. hodiny v Satelite. O týždeň neskôr, 18. novembra zas bude v Satelite od 17. hodiny o téme „Nepostavená Obchodná“ prednášať architektka Andrea Bacová.

Vstup na obe prednášky je zdarma a obe bude nasledovať komentovaná prehliadka výstavy v galérii Satelit a priamo na Obchodnej ulici.

Na výstavnom projekte so Slovenským centrom dizajnu spolupracuje občianske združenie Obchodná ulica a okolie. Satelit, galéria SCD je otvorená denne okrem pondelka od 13. do 18. hodiny. Viac informácií možno nájsť na http://www.scd.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk