Univerzita Komenského podporí projekt Slovenská Tepláreň, uskutoční sa koncert aj diskusia

Dúhová vlajka na dverách podniku počas tlačovej besedy iniciatívy Ide nám o život v bratislavskom bare Tepláreň k predstaveniu projektu Sme Tepláreň, ktorý pozýva podniky, organizácie i jednotlivcov po celom Slovensku, aby spoločne pomohli vytvoriť bezpečné miesto pre život ľudí z LGBTI+ komunity. Bratislava, 10. november 2022.
Foto: SITA/Branislav Bibel

Na Filozofickej fakulte vystúpia Jana Kirschner aj skupina Para. Koncertu bude predchádzať diskusia Adely Vinczeovej na tému LGBTI+. 

Univerzita Komenského (UK) sa zapája do projektu „Koncert pre Juraja a Matúša – Slovenská Tepláreň“. Na Filozofickej fakulte vystúpia Jana Kirschner aj skupina Para. Koncert sa uskutoční 25. novembra v átriu FF UK na Gondovej ulici.

Koncertu bude predchádzať diskusia Adely Vinczeovej na tému LGBTI+. Diskutovať bude s transrodovou modelkou Liberty Simon, jej matkou Janou Šimonovou, dekanom FF UK Mariána Zouharom a kňazom Pátrom Petrom. Vstup na podujatia je bezplatný, pričom kapacita je 200 ľudí. UK o tom informovala v tlačovej správe.

Október 2022 sa stal jedným z najtemnejších mesiacov v histórii Univerzity Komenského. Pri tragédiách na Zochovej a Zámockej ulici zomreli štyria naši študenti. Na Matúšovej smrti je hrozné hlavne to, že sa stal obeťou nenávisti voči ľuďom LGBTI+. Našou úlohou je teraz urobiť všetko pre to, aby sme eliminovali tieto nenávistné prejavy v rámci spoločnosti. Študenti sa na univerzite musia cítiť bezpečne bez ohľadu na sexuálnu a rodovú identitu,” vyjadril sa rektor UK Marek Števček.

Do projektu je zapojených viac ako 350 umeleckých projektov, vyše 160 kultúrnych aj iných priestorov, 45 festivalov a ďalších podujatí, a tiež 47 podporujúcich subjektov.

Cieľom projektu je vyjadrenie spolupatričnosti rodinám Matúša a Juraja, vyjadriť podporu LGBTI+ ľuďom, ale aj dosiahnutie zmeny legislatívy tak, aby bol zaistený plnohodnotný život pre všetkých, vrátane LGBTI+ ľudí. Cyklus je realizovaný po celom Slovensku, od 12. do 27. novembra 2022.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk