V Karlovej Vsi rastie dlho očakávaný parkovací dom, na mieste Hotela Flóra zas bude záchytné parkovisko

Kolaz bratislava parkovanie parkovaci dom vystavba.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Pripravte sa na revolúciu v parkovaní. V Karlovej Vsi začala výstavba moderného parkovacieho domu, ktorý prinesie obyvateľom nielen viac miest na parkovanie, ale aj nový zelený priestor na oddych.

Mesto a mestská časť Karlova Ves začali s dlho očakávanou výstavbou parkovacieho domu na Ulici Ľudovíta Fullu. Projekt je spoločnou iniciatívou mesta s mestskou časťou. Parkovací dom konečne prechádza do fázy realizácie a s ním prichádzajú nové možnosti pre obyvateľov.

Stavebné práce na tomto projekte začali už v uplynulých dňoch, spolu s hotovou zmluvou medzi mestom a zhotoviteľom. Momentálne prebieha odstraňovanie starého parkoviska, ktoré dáva priestor pre nový parkovací dom. Celá výstavba je z veľkej časti financovaná hlavným mestom a očakáva sa, že potrvá približne rok.

Súčasťou projektu je dvojpodlažný parkovací dom, kde jedno podlažie bude čiastočne zapustené do svahu, zatiaľ čo druhé bude na úrovni súčasného parkoviska. Kapacita parkovacích miest sa takmer zdvojnásobí, celkovo bude v parkovacom dome 72 parkovacích miest pre obyvateľov. Okrem toho prinesie aj nový zelený priestor pre relaxáciu.

Začalo sa však už aj s prácami na príprave ďalšieho záchytného parkoviska s viac než 200 parkovacími miestami. Nachádzať sa bude na mieste bývalého Hotela Flóra v Areáli zdravia Zlaté piesky.

Tieto parkoviská sú kľúčovou súčasťou regulačného systému parkovania a majú za cieľ odľahčiť automobilovú dopravu v meste. Sú navyše bezplatné a umiestnené v tesnej blízkosti zastávok MHD. Viac informácií o všetkých záchytných parkoviskách nájdete na webe PAAS.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk