V kraji osadili unikátne dopravné značenie, nájdete ho na týchto dvoch križovatkách

Semafor znacka bratislavsky kraj.jpg

Novú značku – zelenú šípku umiestnili na dvoch križovatkách v Slovenskom a Chorvátskom Grobe.

V Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) osadili unikátne dopravné značenie – zelenú šípku. Ako informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, správca ciest II. a III. triedy umiestnil novú dopravnú značku na dvoch križovatkách, v Slovenskom Grobe a v Chorvátskom Grobe, časť Čierna Voda.

Značka umožňuje vodičovi po zastavení pred križovatkou odbočiť vpravo aj vtedy, ak svieti signál červenej farby. Vodič smie odbočiť doprava len z pravého pruhu a nesmie pri prejazde križovatkou obmedziť ani ohroziť iných účastníkov cestnej premávky, najmä chodcov, cyklistov a vozidlá jazdiace vo voľnom smere.

Správa ciest BSK umiestnila dočasnú cestnú svetelnú signalizáciu v križovatke ciest III/1082 a III/1083 v Slovenskom Grobe za účelom zlepšenia dopravnej situácie po sprevádzkovaní prepojenia diaľničnej križovatky Triblavina s cestou III/1059 pri Chorvátskom Grobe. „Práve súčasťou signalizačného zariadenia je aj novinka – dopravná značka zelená šípka,“ priblížila Forman s tým, že je jedinou takouto značkou nielen v rámci Bratislavského kraja, ale na Slovensku vôbec.

Takéto dopravné značenie sa nám osvedčilo, nakoľko sa zvýšila priepustnosť dopravy. Máme aj pozitívnu spätnú väzbu od vodičov, dotknutých obcí, ale i Policajného zboru,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba. Správca župných komunikácií bude takéto trvalé dopravné značenie aplikovať aj na ďalších križovatkách v kraji.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk