V Petržalke si budú ľudia počas Knižného kolotoča vyberať knihy zadarmo

Knižný kolotoč, knihy
SITA

Pri fontáne pred Technopolom v bratislavskej mestskej časti Petržalka si môžu prísť ľudia zadarmo vybrať knihu bez potreby registrácie a jej vrátenia. Druhú šancu knihám z petržalskej miestnej knižnice dajú Petržalčania počas podujatia Knižný kolotoč.

Ako informuje samospráva na svojej oficiálnej internetovej stránke, akcia bude v stredu 10. augusta od 9. do 12. hodiny, v prípade nepriaznivého počasia knihy rozložia vo vestibule Technopolu.

Knižnica zo svojho fondu ponúka detektívky, romány pre ženy, fantasy, ale aj odbornú literatúru či rozprávky a poviedky pre deti. Čitatelia si môžu vybrať knihy, ktoré darovali obyvatelia alebo ich knižnica vyradila ako duplicitné. „Po prečítaní si knihu môžete nechať alebo ju položiť kdekoľvek na verejne prístupnom mieste, aby si našla svojho ďalšieho čitateľa,“ uvádza mestská časť s tým, že cieľom Knižného kolotoča je podpora čítania kníh u detí aj dospelých.

Knižnica tiež pre svojich čitateľov počas leta organizuje výstavy, vedomostné hry i súťaže. Všetky informácie o podujatiach knižnice počas letných prázdnin nájdu záujemcovia na internetovej adrese www.kniznicapetrzalka.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk