V Podunajských Biskupiciach plánujú postaviť športové centrum za viac ako 24 mil. eur

Bratislavska sportova akademia.jpg
Foto: TJ Spoje / Sitno Holding

Navrhovateľ chce zmeniť zanedbaný areál na komplexné športové centrum prístupné aj verejnosti.

V Podunajských Biskupiciach chcú postaviť športové centrum za viac ako 24 mil. eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA.

Predkladaný zámer rieši oživenie v súčasnosti „mŕtvej“ zóny, ktorá roky neplní svoju spoločenskú funkciu, a to reštrukturalizáciou celého športového areálu a vybudovaním komplexného športového areálu nadmestského významu,“ uvádza sa v zámere.

Predpokladaný termín začatia výstavby je štvrtý kvartál tohto roka, ukončenie je naplánované na koniec roka 2023.

Na mieste existujúceho areálu

Dotknutým územím je existujúci areál bývalej Telovýchovnej jednoty SPOJE v Podunajských Biskupiciach. Cieľom projektu je vybudovať komplexný areál pre vrcholový a rekreačný šport vrátane regenerácie, diagnostického centra a ubytovacích kapacít pre športovcov a zároveň vytvorenie vhodného prostredia pre integráciu hendikepovaných športovcov.

Jedna z budov určená pre ubytovanie športovcov bude upravená pre potreby vozíčkarov, celý areál bude slúžiť hendikepovaným ako miesto integrácie pre ľudí po úrazoch v spolupráci so Slovenským zväzom telesne postihnutých športovcov,“ uvádza navrhovateľ.

Ihriská, kultúra aj relax

Areál s názvom Bratislavská športová akadémia poskytne tri futbalové ihriská v UEFA štandarde s hybridnou trávou a umelým osvetlením, vonkajšiu tribúnu, letné kino, ihrisko pre basketbal, Street workout ihrisko, 25-metrový plavecký bazén, multifunkčnú halu s vnútornou tribúnou, fitness, wellness & regeneráciu, kantínu s vlastnou kuchyňou, parkoviská, diagnostické centrum, funkčný tréning, jogu, administratívu areálu, ubytovanie pre športovcov, Centrum voľného času pre deti, rodinnú zónu, horolezeckú stenu a výbeh pre psov.

Existujúca zeleň bude zachovaná. Areál bude prístupný verejnosti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk