Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Verejne prerokovanie konceptov urbanistickej studie petrzalka bratislava.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: bratislava.sk
28. januára 2019 InéŽivotný štýl v Bratislave od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

V priebehu minulého týždňa sa konalo verejné prerokovanie konceptov urbanistickej štúdie s názvom Riešenie centrálnej rozvojovej osi Petržalka

Na pôde magistrátu prebehlo v stredu 23. januára úvodné prerokovanie variantného konceptu urbanistickej štúdie Riešenie centrálnej rozvojovej osi Petržalka.

Bratislava obstaráva v súvislosti s plánovanou výstavbou električkovej trasy do Petržalky od roku 2017 urbanistickú štúdiu Riešenie centrálnej rozvojovej osi Petržalky, ktorá bude slúžiť ako podklad na zmeny a doplnky súčasného územného plánu. Centrálny priestor okolo severojužnej osi najväčšej bratislavskej mestskej časti tvorí územie o rozlohe viac ako 1.5 km2, s dĺžkou vyše štyri km a šírkou okolo 350m je dlhodobo rezervované rozvojové územie pre výstavbu a dopravný koridor vrátane nosného dopravného systému.

Konrad_participacia.jpg
Zdroj: bratislava.blob.core.windows.net

V súčasnosti je štúdia v štádiu Konceptu urbanistickej štúdie, ktorý bol spracovaný v 2 variantoch a odovzdaný mestu spracovateľom štúdie prof. B. Kováčom v decembri 2018. Môžete ho nájsť na tejto webovej stránke.

Útvar hlavnej architektky realizuje v rámci prípravy urbanistickej štúdie od začiatku proces participácie, v ktorom dostali možnosť zapojiť sa do plánovania riešeného územia občania, spolky a združenia, ale aj expertná verejnosť. Jedným z krokov bol dotazníkový prieskum, do ktorého sa zapojilo vyše 2 700 obyvateľov.

Mesto obyvateľov pozýva na verejné prerokovanie

Cieľom participácie je vytvoriť priestor na diskusiu o tom, ako vníma expertná, organizovaná i širšia verejnosť dané územie a tieto spoločné východiská sprostredkovať spracovateľovi štúdie a prijať návrhy a konštruktívnu kritiku.

Mesto obyvateľov pozýva na verejné prerokovanie s odborným výkladom riešení spracovateľským tímom, ktoré sa uskutoční v stredu  6. februára o 17.00 hod. v sále Domu kultúry Zrkadlový háj v Petržalke.

Svoje pripomienky k predloženému konceptu urbanistickej štúdie môžete podať v termíne do 22. februára na adresu obstarávateľa Hlavné mesto SR Bratislava, Hlavná architektka, Primaciálne námestie č. 1, P.O. BOX 192, 814 99 Bratislava 1, resp. v rovnakom termíne mailom na adresu [email protected] (do predmetu uviesť „UŠ Petržalka“).

Hlavnými cieľmi urbanistickej štúdie sú:

  • prehodnotiť územný plán mesta v danej lokalite;
  • podporiť prírodný charakter priestoru okolo Chorvátskeho ramena;
  • navrhnúť urbanistickú koncepciu územia;
  • navrhnúť koncepciu dlhodobo udržateľnej mobility s dôrazom na pešiu a cyklistickú dopravu v prepojení na MHD;
  • navrhnúť koncepciu verejných priestorov v lokalite.
Kratochvilova_participacia.jpg
Zdroj: bratislava.blob.core.windows.net

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X