V Ružinove opravujú cesty a chodníky, opravy sa budú týkať týchto ulíc

obnova chodníkov
ilustračné: SITA

Cesty i chodníky mestská časť nechá opraviť na Kľukatej ulici, kde odvodnia aj uličné vpusty. Opravy sú naplánované aj na križovatke Mesačnej a Trnavskej ulice, Čmelíkovej, Sputnikovej či Banšelovej ulici. Do týchto opráv Ružinov investuje 237-tisíc eur.

V Ružinove začínajú s opravami ciest a chodníkov. Mestská časť, podobne ako po minulé roky, aj tentoraz plánuje kompletne zrekonštruovať zničené úseky. Opravy odštartovali na Kľukatej ulici pri prievozskom cintoríne, kde opravia cestu i chodník. Informovala o tom hovorkyňa Ružinova Marianna Šebová.

V prvej fáze plánuje Ružinov vymeniť 895 metrov zničených komunikácií v celkovej výmere viac ako 6 200 metrov štvorcových. Opravy budú stáť vyše 237-tisíc eur. Na Kľukatej ulici, v úseku od Kaštieľskej po Hríbovú, samospráva odvodní aj uličné vpusty. „Práve v tejto lokalite sa nám ľudia sťažovali na stojatú vodu po výdatnejších dažďoch,“ priblížil starosta Ružinova Dušan Pekár. Do plánu tohtoročných opráv mestská časť zaradila aj výmenu povrchu cesty na križovatke Mesačnej a Trnavskej ulice, opravovať budú aj cestu na Čmelíkovej či časť vozovky na Sputnikovej. V prvej fáze tohtoročných opráv mestská časť nechá vynoviť aj cestu na Banšelovej ulici, kde opravia i chodník, ku ktorému pribudnú bezbariérové zjazdy.

Mestská časť Ružinov však spomínanými opravami nekončí. Ďalšia fáza plánovaných rekonštrukcií bude pokračovať na Ribayovej ulici, kde plánujú kompletne opraviť chodník. Rovnako je oprava chodníka naplánovaná aj na Stachanovskej ulici v úseku od Kladnianskej po Kľukatú. Náklady na tieto opravy samospráva odhadla na približne 68-tisíc eur, no suma sa môže vo verejnej aukcii ešte znížiť. Ako doplnila Šebová, v najbližších dňoch už bude známy aj zhotoviteľ týchto prác.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk