V sobotu otvoria zrevitalizovaný Landererov park na Šafárikovom námestí

Landererov park pred otvorením
Fontána Poézia (Marína) v Landererovom parku na Šafárikovom námestí. Foto: SITA

Stavebné práce a sadové úpravy financovalo Staré Mesto a Občianske združenie (OZ) Dobré miesto.

BRATISLAVA 7. septembra – Zrevitalizovaný Landererov park na Šafárikovom námestí v bratislavskom Starom Meste otvoria v sobotu. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková, otvorenie o 10:00 na Šafárikovom námestí bude mať neformálnu podobu susedského pikniku.

Mestská časť pripravila aj kultúrny program. O 10:00 to bude cvičenie jogy, o 11:00 divadelné predstavenie pre deti, o 12:00 komentovaná prehliadka parku s architektom a o 13:00 vystúpi hudobná skupina Funny Fellows.

Revitalizáciu parku robili na území, ktoré ohraničujú ulice Dobrovičova, Gajova a Alžbetínska. Je to viac ako sedemtisíc štvorcových metrov. V parku pribudla nielen zeleň, ale aj obnovené detské ihrisko, psí výbeh či mestský mobiliár. Stavebné práce a sadové úpravy financovala zo svojho rozpočtu mestská časť ako aj Občianske združenie (OZ) Dobré miesto založené Nadáciou HB Reavis. Staré Mesto prispelo sumou 200-tisíc eur a rovnakú sumu dalo občianske združenie.

Pod novú podobu parku sa podpísal nemecký architekt so slovenským pôvodom Hans-Michael Földeak, ktorý pôsobí v Paríži. Staré Mesto s ním spolupracuje od roku 2016, keď jeho návrh na obnovu parku uspel v medzinárodnej architektonickej súťaži, ktorú mestská časť vyhlásila s cieľom zmeniť zanedbaný park na moderný a funkčný verejný priestor. Architektonickej súťaži tiež predchádzal participatívny proces. Vyplynulo z neho, že nielen obyvatelia lokality, ale aj návštevníci centra mesta chcú mať v tejto časti zelenú oddychovú zónu s možnosťou príležitostných kultúrnych a spoločenských podujatí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk