V týchto časoch je dôležité správne triedenie odpadu, ide aj o ochranu pracovníkov OLO

Triedenie odpadu olo.jpg
Foto: www.olo.sk

Magistrát žiada obyvateľov, aby použité hygienické potreby nevhadzovali medzi triedený odpad.

Hlavné mesto vyzýva Bratislavčanov na správne triedenie odpadu a ochranu pracovníkov Odvoz a likvidácia odpadu (OLO). V tlačovej správe o tom informoval hovorca magistrátu Peter Bubla.

V čase šírenia koronavírusu je nesmierne dôležité dodržiavanie hygienických pravidiel aj v oblasti triedenia odpadov. Chceli by sme preto požiadať a opätovne upozorniť všetkých Bratislavčanov, že použité hygienické potreby, bez ohľadu na to, z akého materiálu sú vyrobené, nepatria do triedeného zberu,“ uviedol hovorca a dodal, že tieto použité hygienické potreby patria do zmesového komunálneho odpadu.

Pred ich vyhodením je takýto odpad potrebné pevne zviazať do igelitového vreca, plastovej tašky alebo mikroténového vrecka,“ doplnil Bubla.

Spoločnosť Natur-Pack, ktorá zabezpečuje a financuje triedený zber papiera na území Bratislavy, po kontrole modrých a žltých kontajnerov na triedený zber zistila, že približne v tretine modrých kontajnerov boli použité hygienické vreckovky alebo servítky a až vo viac ako 60 percentách žltých kontajnerov sa nachádzali použité jednorazové rukavice vyrobené z rôznych materiálov,“ uviedol Bubla a dodal, že zamestnanci spoločnosti OLO denne pracujú na udržiavaní čistoty v hlavnom meste aj napriek koronavírusu a každé ráno vyjde do ulíc Bratislavy 63 zberných vozidiel spoločnosti so 175 pracovníkmi.

Pre spomalenie šírenia vírusu sme museli bežný život v našom meste výrazne obmedziť. Odvoz odpadu z domácností je ale súčasťou základnej infraštruktúry mesta a obmedziť túto dôležitú službu nemôžeme. Čím viac času teraz trávime doma, o to viac práce majú naši smetiari. Prosíme preto o disciplínu a zodpovedné vyhadzovanie odpadu,“ uzavrel Bubla.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk