V uplynulých dňoch zaznamenali bratislavskí policajti dvoch kurióznych vodičov, ktorí svojím konaním ohrozovali nielen svoje životy, ale aj životy iných

soferi-policia-ohrozenie-kontrola-gettyimages.jpg
Ilustračná foto: GettyImages

Diaľniční policajti riešili počas víkendu pár kurióznych vodičov. V jednom prípade bolo dieťa takpovediac spoluvodičom a v tom druhom počas jazdy vodič popíjal pivo.

Policajná hliadka v sobotu v popoludňajších hodinách spozorovala na diaľnici D1 v smere do Bratislavy auto prekračujúce maximálnu dovolenú rýchlosť. V úseku diaľnice, kde je maximálna rýchlosť 90 km/h prechádzal vodič rýchlosťou 142 km/h. Preto sa policajti rozhodli vozidlo zastaviť a podrobiť kontrole. Pri predbiehaní auta si všimli, že vodičovi počas jazdy sedí na kolenách dieťa.

Po zastavení a kontrole auta zistili ďalšie porušenia zákona. Auto malo prasknuté čelné sklo a tmavé fólie na predných bočných oknách. Vodičovi zadržali vodičský preukaz, osvedčenie o evidencii vozidla aj tabuľky s evidenčným číslom a dali mu pokutu vo výške 100 eur.

Policajtov zaujal aj ďalší vodič jazdiaci v čase krátko pred 15.20 hod. po Einsteinovej ulici v smere na Prístavný most. Počas jazdy priamo v aute značky VW Polo pil pivo z plechovky. Vodiča ihneď zastavili a podrobili dychovej skúške, ktorej výsledok bol 0,51 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Nezodpovedný 66-ročný vodič je už obvinený a je stíhaný na slobode.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave vyzýva vodičov k zodpovednosti, pretože podceňovanie zákona môže mať tragické následky. Jedno nesprávne rozhodnutie môže ovplyvniť nielen váš život, ale aj život ostatných a predovšetkým nevinných účastníkov cestnej premávky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk