Vajnory nesúhlasia s developerskou výstavbou v Chorvátskom Grobe, obávajú sa zaťaženia dopravy

Projekt vizaulizacie park city vajnory chorvatsky grob 4.jpg

V zmysle prvej etapy projektu sa má Chorvátsky Grob rozšíriť približne o 7-tisíc obyvateľov.

Vajnory nesúhlasia s developerskou výstavbou v Chorvátskom Grobe v okrese Senec. Starosta Vajnor Michal Vlček to uviedol po verejnom prerokovaní vplyvu zámeru projektu na životné prostredie na sociálnej sieti.

Mestská časť okrem toho, že nesúhlasí s predstaveným zámerom, žiada o etapizáciu projektu Park City Triblavina, v rámci ktorého má v Chorvátskom Grobe pribudnúť približne 50-tisíc obyvateľov, čo znamená približne 150-tisíc áut v rámci dennej prevádzky.

Záťaž na cestách

Predmetom verejného prerokovania bola prvá fáza projektu Park City Living, v zmysle ktorej sa má Chorvátsky Grob rozšíriť približne o 7-tisíc obyvateľov.

Projekt vizaulizacie park city vajnory chorvatsky grob 4.jpg

Moje pripomienky predovšetkým smerovali z pozície dotknutej mestskej časti k dopravnému zaťaženiu Vajnor, keďže je zrejmé že obyvatelia novej lokality budú za prácou dochádzať a zaťažia aj naše cesty,“ poznamenal starosta.

V pripomienkach mestskej časti je tiež žiadosť o etapizáciu projektu, nakoľko výstavba pre 7-tisíc obyvateľov si vyžaduje rozsiahlu infraštruktúru.

Vplyv na okolie

Ak developer má presvedčenie, aký skvelý projekt pre budúcich obyvateľov pripravil, vrátane občianskej vybavenosti a voľnočasových aktivít, nech verejnosť o tom najskôr presvedčí na menšom území a až následne po zhodnotení kvality a vplyvu na ostatné okolie môže pokračovať v ďalšej menšej etape,“ dodal Vlček.

Projekt vizaulizacie park city vajnory chorvatsky grob 3.jpg

Mestská časť Vajnory vydala k zámeru nesúhlasné stanovisko, ku ktorému písomne predloží podrobné pripomienky.

Plán výstavby

Vlastníkom pozemkov neďaleko D1, v blízkosti bratislavského letiska, Čiernej vody, Vajnor a Ivanky pri Dunaji, je developer Starland Holding.

Predkladateľom EIA k prvej fáze projektu v predpokladanej hodnote 250-300 mil. eur je spoločnosť ALIZÉ PROPERTY. Plánovaný začiatok výstavby je v roku 2023.

Projekt vizaulizacie park city vajnory chorvatsky grob 2.jpg
Projekt vizaulizacie park city vajnory chorvatsky grob.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk