Vallo k problematickým bezdomovcom: „Riešením nie je ľudí bez domova nasilu vyháňať z exponovaných miest.”

Matúš Vallo, bezdomovci
Foto: Gettyimages, Facebook/ BratislavaDen.sk - Bratislavský internetový denník - koláž Bratislavadeň

Primátor Matúš Vallo reagoval na príspevok obyvateľky, ktorá žiadala o pomoc týkajúcu sa problematických bezdomovcov na Trnavskom mýte. Obťažujú okoloidúdich.

Ľudia bez domova sa objavujú na viacerých miestach v Bratislave. Kým niektorí sú slušní a ľudí sa skôr stránia, iní sú pravým opakom a okoloidúdich obťažujú.

Nebezpečné miesto pre ženy či deti

Pred niekoľkými dňami pridala pani Sabina fotografiu, ktorá zachytáva skupinku ľudí bez domova na Trnavskom mýte. Postávali pri nových lavičkách, ktoré boli osadené spolu s platanmi pred tržnicou.

Znepokojená obyvateľka uviedla, že často vidí pod platanmi rôznych asociálov a opitých, ktorí obťažujú okoloidúdich. Mala s nimi tú „česť“ a podľa jej slov to nebolo nič príjemné. Do diskusie vstúpili ďalší ľudia a potvrdili, že pre ženy a deti môže byť toto miesto vo večerných hodinách nebezpečným a boja sa tadiaľ chodiť.

Reakcia primátora Valla

Do diskusie vstúpila pani Nia. „Neobviňujem Valla z nezamestnanosti, ale z toho, že sa im dovolí kempiť v historickom centre mesta. Polícia tam radšej nechodí, je to už ich rajón, čo je strašne smutné,“ napísala.

K celému incidentu sa napokon vyjadril aj samotný primátor. Zaútočil na diskutujúcu a požiadal ju, aby si nevymýšľala. Vallo argumentoval, že sa s vedením nevyhovára.

Poznamenal, že bezdomovectvo je dlhodobý problém každého väčšieho mesta a len v Bratislave je viac ako 4-tisíc ľudí bez domova. Podľa jeho slov nejde bezdomovectvo riešiť behom pár týždňov či mesiacov – v úrade je Vallov tím 4. rok a tento problém tu bol desiatok rokov skôr.

„Bratislava však prvýkrát má koncepciu pomoci, odborný tím a ľuďom bez domova reálne pomáha v teréne. Práve vďaka nášmu vedeniu sa to koncepčne rieši,“ uviedol Vallo.

Primátor dodal, že riešením nie je ľudí bez domova nasilu vyháňať z exponovaných miest, ide len o presúvanie problému. Exponované lokality monitoruje bratislavská mestská polícia, Mestský terénny tím či Mestský komunálny podnik.

Pozrite si jeho celé znenie:

Matúš Vallo, bezdomovci
Reakcia primátora Valla. Foto: Facebook/ BratislavaDen.sk - Bratislavský internetový denník

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk