Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Chladnicka_pixabay.com_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
20. júla 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Verejné chladničky v Bratislave tak skoro nebudú. Aký je dôvod?

Projekt verejných chladničiek, ktorým sa OZ Free Food inšpirovalo v zahraničí, je nateraz stopnutý.

Plytvanie jedlom je celosvetovým problémom. V Bratislave chceli ľudia z Free Food rozmiestniť tri chladničky, v ktorých by sa Bratislavčania mohli o nadbytočné jedlo podeliť. So stúpajúcim záujmom ľudí sa o projekt začalo zaujímať aj ministerstvo pôdohospodárstva a hygiena. Free Food sa malo zaregistrovať ako potravinový podnik a byť zodpovedné za všetok obsah chladničiek.

Tu sa plán začal rúcať, pretože takú zodpovednosť si OZ na seba vziať nemôže. Ak by sa vyskytol nejaký problém, hrozila by im vysoká pokuta, ktorá by preň mohla byť likvidačná.

Do realizácie chladničiek investovali mnoho času a zohnali aj sponzora, napriek tomu chladničky na uliciach stáť nebudú. OZ Free Food chcelo týmto projektom poukázať na plytvanie potravinami, poskytnúť jeho riešenie a aby sa o téme začalo hovoriť. Aspoň to sa podarilo.

To, čo v iných krajinách funguje, je na Slovensku problém. Potraviny po dátume spotreby, ktoré sú stále konzumovateľné, sa u nás musia likvidovať. OZ preto spustilo petíciu, ktorá má dopomôcť k zmenám v legislatíve, o ktorých sa už síce dlhší čas hovorí, ale stále k nim nedošlo. Zapojiť do tohto snaženia sa môžete aj vy, stačí vyplniť online petíciu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X