Video: Kúpele Grössling si teraz môžete prezrieť aj z pohodlia domova

Kupele grossling
Reprofoto: www.youtube.com

3D prehliadka a video sú určené pre záujemcov o architektonickú súťaž, ale aj pre verejnosť.

Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) spustil 3D prehliadku Kúpeľov Grössling pre záujemcov, ktorí sa chcú zúčastniť na architektonickej súťaži na obnovu kúpeľov. V tlačovej správe o tom informovala Marcela Glevická z MIB.

Pre záujemcov spomedzi architektov, ktorí sa chcú zúčastniť na súťaži, boli naplánované osobné prehliadky komplexu kúpeľov. Obhliadky priamo na mieste riešeného objektu sa mali konať v týchto týždňoch,“ uviedla Glevická a dodala, že z dôvodu bezpečnosti pripravil MIB pre účastníkov pomôcku, vďaka ktorej sa môžu prejsť po celom komplexe virtuálne.

Medzinárodná súťaž

Mesto Bratislava, MIB a Generálny investor Bratislavy vyhlásili v marci medzinárodnú architektonickú súťaž na obnovu ikonických kúpeľov Grössling, situáciu však skomplikovala pandémia koronavírusu.

Aby mali všetci záujemcovia medzinárodnej súťaže rovnakú možnosť vidieť a prejsť sa priestorom riešeného objektu, pripravili sme video a 3D virtuálnu prehliadku,“ uvádza MIB a dopĺňa, že virtuálny sprievodca priblíži architektom atmosféru kúpeľov.

Vizuálne ich prenesie do jednotlivých priestorov, od kotolne s dvoma zachovanými kotlami, po pohľad zo strechy objektu,“ vysvetlil MIB a dodal, že súťažiaci môžu takto v kúpeľoch stráviť toľko času, koľko budú potrebovať.

Vedia sa opätovne vrátiť do ťažiskových priestorov, pozrieť si detaily dôležitých prvkov a jednotlivé prevádzkové napojenia,“ uzavrel MIB.

Virtuálna prehliadka

Video a 3D prehliadka, ktoré boli vytvorené pre potreby architektov, sú verejne dostupné a vďaka nim sa dnes môžu všetci, ktorí sa o stavbu zaujímajú, pozrieť do tohto ikonického objektu spolu s nimi,“ informuje MIB.

Vyskúšať si 3D virtuálnu prehliadku môžu záujemcovia na adrese Grösslingu, video s hodinovou prechádzkou kúpeľov Grössling nájdu na stránke YouTube. Lehota na predkladanie súťažných návrhov do 1. kola súťaže je do 12. júna. Víťaza súťaže vyberie medzinárodná porota v dvojkolovej súťaži návrhov.

Ikonická budova

Mestské kúpele Grössling sú ikonickou stavbou Bratislavy. Budova z roku 1895 zažila najväčší rozkvet v roku 1914, keď k rekreačným a vaňovým kúpeľom pribudla plavecká časť a ďalšie rekreačné kapacity.

Mesto Bratislava a MIB prichádzajú so zámerom obnoviť pôvodnú funkciu zaniknutých kúpeľov, pridať k nim nové formy kultúrno-komunitných aktivít aj presťahovaním časti Mestskej knižnice do priestoru a otvoriť tak priestor verejnosti. Súčasťou konceptu je aj obnova okolia budovy a revitalizácia parku na Medenej ulici.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk