VIDEO: Na Krámaroch je čoraz viac diviakov, celá "škôlka" prechádzala cez priechod pre chodcov

Diviaky na Kramároch
Foto: Facebook/ Život v MČ Bratislava - Nové Mesto, Janči Šedivý

Viacerí obyvatelia vyjadrili obavy, ak by diviakov stretli ráno cestou do práce či škôlky s deťmi.

Diviaky sa neobjavujú už len v Karlovej Vsi, Dúbravke či častiach Starého Mesta. Najnovšie ich videl obyvateľ taktiež na Kramároch pred niekoľkými dňami.

Na začiatku júna sme informovali, že zvieratá úradovali pod balkónom obyvateľky Na Revíne. Diviaky sa v poobedných hodinách pásli na zeleni zo záhradky a zničili skalky.

Celé stádo diviakov

Pán Janči však zachytil na video oveľa viac diviakov a videl ich ráno na križovatke Ladislava Dérera, Bárdošova ulica a Višňová ulica.

Stádo tvorili dospelé jedince a desiatky mláďat. Diviaky prechádzali pomedzi autá z jednej strany cesty na druhú a stratili sa v zákrute smerom na sídlisko. Zhodou náhod išli cez priechod pre chodcov.

V Novom Meste evidujú tento rok zvýšený počet diviakoch na sídliskách. Samospráva uviedla, že zbiera podnety od obyvateľov, ktoré následne odosiela na Okresný úrad Bratislava, Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu a Mestské lesy v Bratislave.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Názory obyvateľov

Pod videom diviakov vyjadrili niektorí miestni obyvatelia znepokojenie. Pán Alexander chodí pravidelne behať na Kamzík a stretol viackrát diviakov s mladými, no nebolo mu všetko jedno.

„Stretnúť to stádo ráno po ceste do školy s malými dievčatami, tak som zvedavý, ktorý z diskutujúcich by ubránil aspoň svoje dieťa,“ napísal pán Branislav.

Ďalší obyvatelia obvinili developerov a výstavbu, že vytlačili diviakov z ich prirodzeného prostredia a nemajú kam ísť. Iní ľudia zase zobrali video s nadhľadom a vtipkovali, že diviaky išli na konci školského roka na výlet z lesov do Bratislavy a možno nastúpia na električku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk