Video: Polícia vyzýva kamionistov v kolónach, ktoré sa tvoria na diaľnici aj v meste, aby rešpektovali zákon

Kamiony blokovanie premavky hranicne priechody policia sr.jpg

Ako uviedla bratislavská krajská polícia, svojim nezodpovedným prístupom blokujú na diaľniciach všetky jazdné pruhy a znemožňujú tak jazdu ostatným účastníkom cestnej premávky a záchranárskym zložkám. 

Bratislavská polícia vyzýva vodičov kamiónov, aby dodržiavali zákon o cestnej premávke, po diaľnici jazdili len v pravom jazdnom pruhu a plne rešpektovali pokyny policajtov. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Dodal, že vzhľadom na mimoriadnu situáciu v prípade nerešpektovania a neuposlúchnutia pokynov policajti pristúpia k represívnym opatreniam, a to zadržiavaniu vodičských preukazov.

Svojim nezodpovedným prístupom, nerešpektovaním pokynov policajtov blokujú na diaľniciach D1, D2, D4 všetky jazdné pruhy a znemožňujú tak jazdu ostatným účastníkom cestnej premávky, záchranárskym zložkám. Spôsobujú úplnú neprejazdnosť komunikácií ako aj prejazd Bratislavou,“ podotkol Szeiff.

V súvislosti s opatreniami, ktoré sú vykonávané na maďarskej strane hraničného priechodu Čunovo – Rajka, je znížená priepustnosť nákladnej dopravy. Agentúru SITA o tom informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Vodičov preto vyzývame, aby sa vyhli úseku diaľnice D2 od Stupavy do Bratislavy a využili predovšetkým cesty 1. a 2. triedy a miestne komunikácie – Lamačskú cestu, Jána Jonáša,“ uviedla hovorkyňa.

Kamióny blokujú tiež cesty do hlavného mesta aj priamo v Bratislave. Tvoria sa kolóny a cesty sú neprejazdné. Polícia kamionistov neustále vyzýva, aby dodržiavali zákon o cestnej premávke a po diaľnici jazdili len v pravom jazdnom pruhu a plne rešpektovali pokyny policajtov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk