Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Diviaky Karlova Ves
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: cas.sk

VIDEO: V Karlovej Vsi behal diviak pri električkovej trati, výskyt diviakov je vyšší v čase koronavírusu

S fotografiami diviakov v Karlovej Vsi sa za posledné obdobie akoby roztrhlo vrece. Správca revíra Devínskej Kobyly tvrdí, že v čase koronavírusu počet diviakov vzrástol.

Pred niekoľkými týždňami sme vás informovali o výskyte diviakov v niektorých bratislavských mestských častiach, najviac vzhliadnutí diviakov však hlásia na sociálnych sieťach obyvatelia Karlovej Vsi. Sú čoraz odvážnejšie, už neschádzajú len do ulíc, ale objavili sa aj uprostred cesty v rozostavanej električkovej trati, tiež boli blízko psov na sídlisku.

Čo robiť pri stretnutí s diviakom

Komunikačné oddelenie miestneho úradu v Karlovej Vsi priznalo, že podnety ohľadom diviakov dostávajú stále. Pýtali sme sa, čo by poradili ľuďom, keď stretnú diviaka.

„Ak k stretu príde, nie je dôvod k panike alebo zvýšeným obavám. Diviaky sú inteligentné živočíchy, väčšinou nemajú negatívnu skúsenosť s ľuďmi, preto nemajú dôvod báť sa nás. Ak sa človek stretne s diviakom, je potrebné nerobiť prudké pohyby, nekričať, neutekať. V prípade, že k stretu príde na otvorenom priestranstve, nemalo by dôjsť k žiadnemu útoku. Ak sa človek stretne s diviakom vo svojej ohradenej záhrade, dôležité je zachovať pokoj a diviakovi nechať voľný únikový východ, zvyčajne napr. dieru v plote, ktorou vošiel,“ uviedol hovorca Branislav Heldes.

Diviaky Karlova Ves
Diviaky sa vyskytli pri ulici Nad Lúčkami.

Ak uvidíte diviaka, miestny úrad odporúča volať priamo správcovi revíra poľovníckej spoločnosti Devínska Kobyla Marekovi Martinovičovi.

Diviaky poľujú celý rok

Diviaky sú tento rok podľa ľudí premnožené a na sociálnych sieťach sa pýtali, či sa budú strieľať. Miestny úrad v Karlovej Vsi nemá v kompetencii odstrel diviakov. Oblasť, v ktorej sa vyskytli diviaky, patrí pod revír poľovníckej spoločnosti Devínska Kobyla.

Diviaky Karlova Ves
Diviaky sa vyskytli aj medzi ulicou Nad Lúčkami a Karloveskou.Foto: Facebook/ Dlhé Diely - susedská pomoc

Správca revíra Marek Martinovič vysvetlil, že počas koronavírusu sa objavilo viac diviakov, za čo môže zvýšený pohyb ľudí v prírode, ktorí nedodržiavali predpisy a chodili mimo vy-značených chodníkov. „Diviakov lovíme celoročne, minulý rok sme odlovili diviakov aj nad plán na základe mimoriadneho povolenia, tento rok sa venujeme lovu veľmi intenzívne,“ uzavrel.

Video diviaka z električkovej trate priniesol portál čas.sk. Nájdete ho TU.

Pozrite sa aj na video diviakov, ktorí sa objavili blízko psov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X