VIZUALIZÁCIE: Pláž a mestský park na Dunaji? Nové Lido ponúka viac než to

Lido compass_architekti.jpg
Ateliér Compass Architekti

O obnovení dunajskej pláže Lido, vybudovaní prírodného parku, nábrežnej promenády a o nových lodeniciach sníva mnoho Bratislavčanov. Podľa najnovších vizualizácii by nábrežná časť Dunaja medzi Starým a Prístavným mostom mohla toto všetko ponúknuť.

Nové Lido sa má na nábrežie Dunaja vrátiť už o dva roky. Vizualizácie novej štvrte predstavil architektonický ateliér Compass, spolupracovali na nich s vodákmi. Návrh na nábreží sa týka pobrežia od Starého mosta až po Prístavný most. Okrem návratu pláže by však v hlbšej časti Petržalky mali pribudnúť aj administratívne a obytné budovy.

Lido_compass_architekti.jpg
Ateliér Compass Architekti

Verejná pláž by mala vzniknúť na mieste pôvodného kúpaliska Lido. Pri Starom moste je naplánovaný neformálny prírodný park, slúžiť má na šport i na oddych. Okrem toho sa ráta s výstavbou súvislej nábrežnej promenády, pričom ďalšia promenáda pôjde po hrádzi, čím sa územie napojí na chodníky a cyklotrasy v okolí.

Lido2_compass_architekti.jpg
Ateliér Compass Architekti

Zachované by mali byť lodenice vodáckych klubov, okrem toho chcú vytvoriť malý prístav pre rekreačné člny. Oživiť chcú aj Ovsišťské rameno v jeho pôvodnej trase. Koncept nábrežia nadväzuje na predošlú urbanistickú štúdiu, v ktorej bolo nábrežie navrhnuté ako športovo-rekreačná zóna pre širokú verejnosť.

Lido1_compass_architekti.jpg
Ateliér Compass Architekti

Štúdiu odovzdali hlavnému mestu, ktoré má kompetenciu o vývoji územia rozhodovať, ako koncepčný návrh. Prvým krokom smerom k realizácii je zapracovanie navrhovaného riešenia do platnej územnoplánovacej dokumentácie.

Dvomi veľkými investormi tohto návrhu sú J & T Real Estate a HB Reavis.

Lido4_compass_architekti.jpg
Ateliér Compass Architekti
Lido5_compass_architekti.jpg
Ateliér Compass Architekti

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk