Vlastník Istropolisu považuje podmienky starostu za neprimerané a nereálne

BRATISLAVA: Dom odborov Istropolis
Vnútorné priestory Domu odborov na bratislavskom Trnavskom mýte, známeho ako Istropolis. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová

Starosta Rudolf Kusý koncom augusta predstavil požiadavky, ktoré má podľa neho splniť developer.

Spoločnosť Immocap, ktorá v projekte Nový Istropolis presadzuje v okolí Trnavského mýta v Bratislave výstavbu multifunkčného kultúrno-kongresového centra, vníma podmienky starostu Rudolfa Kusého ako neprimerané a nereálne.

Ten žiada od developera písomnú záruku pod hrozbou sankcie, že po zbúraní súčasnej budovy Domu odborov Istropolis, postaví na jej mieste nové kultúrno-spoločenské centrum.

Závratné sankcie

Už niekoľko týždňov sa na rokovaniach s mestskou časťou Nové mesto pokúšame dospieť k dohode. Nad rámec akýchkoľvek zvyklostí a nad rámec našich súčasných povinností sme sa zaviazali k mnohým zásadným prísľubom a sme presvedčení, že projekt Nový Istropolis bude veľkým prínosom pre Bratislavu a obyvateľov Nového Mesta,“ uviedol generálny riaditeľ Immocap Martin Šramko.

Na projekte pracujú už štyri roky, spolu so špičkovými urbanistami, architektami a odborníkmi na kultúrno-spoločenské sály.

Všetko, čo v našom zámere dlhodobo deklarujeme, sme pripravení dodržať. Pán starosta trvá na závratných sankciách voči našej spoločnosti. Toto považujeme za neobvyklé, neprimerané a nezohľadňujúce realitu. Máme však záujem ďalej rokovať,“ dodal.

Podmienky starostu

Starosta Nového Mesta Rudolf Kusý koncom augusta predstavil požiadavky, ktoré má podľa neho splniť developer pred tým, ako príde k zbúraniu Istropolisu.

Investor ma na poslednom rokovaní informoval, akým spôsobom chce spracovať naše zásadné požiadavky,“ uviedol starosta s tým, že stavebník je síce pripravený splniť požiadavky Nového Mesta, avšak nechce pristúpiť k sankcionovaniu v prípade ich nesplnenia.

Starosta si je vedomý toho, že z pozície stavebného úradu nemá Nové Mesto zákonné páky dávať developerovi takéto požiadavky.

Ak má byť Istropolis odstránený, musíme mať istotu, že na ňom vyrastie nové kultúrno-spoločenské centrum. Budem trvať na splnení našich podmienok, aj na tom, aby tento záväzok bol spojený so sankciou,“ uzavrel.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk