Vodiči, pozor: Pripravte sa na dopravné obmedzenia na Prístavnom moste

Policia narodna dialnicna spolocnost prace pristavny most.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Dôvodom čiastočnej uzávery diaľnice D1 je prekrytie mostného záveru a vybudovanie asfaltových nábehov.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) upozorňuje vodičov na víkendové obmedzenie dopravy na Prístavnom moste v Bratislave. Ako informuje NDS na svojej webovej stránke, od soboty 21. januára 8.00 do nedele 22. januára 18.00 hod. čiastočne uzatvoria diaľnicu D1 v úseku Prístavného mosta v smere na Einsteinovu ulicu v kilometri 4,573 medzi križovatkami Bratislava – Petržalka (Dolnozemská cesta/Einsteinova ulica) a Bratislava – Prievoz. Dôvodom je prekrytie mostného záveru a vybudovanie asfaltových nábehov.

Stavebné práce budú rozdelené na dve etapy, pričom počas prvej etapy bude obmedzená doprava v pravom jazdnom pruhu a v odstavnom pruhu ľavého jazdného pásu. „Počas druhej etapy príde k obmedzeniu dopravy v ľavom jazdnom pruhu ľavého jazdného pásu,“ konštatuje NDS.

Spoločnosť zároveň apeluje na motoristov, aby dodržiavali obmedzenia súvisiace s opravnými prácami, a to najmä rešpektovanie rýchlostných limitov. „Najčastejším dôvodom nehôd, často aj smrteľných, je totiž práve nepozornosť alebo nerešpektovanie predpísanej zníženej rýchlosti,“ upozorňuje NDS.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk