Vrakunčania sa môžu tešiť na nové cesty, chodníky a lepšie parkovanie

Rozbity_chodnik_ilustracne.jpg
ilustračné: pixabay.com

V druhom bratislavskom obvode je dlhodobo horúcou témou riešenie dopravy. Týka sa to napríklad čakania v ranných a poobedných kolónách, ktoré obyvatelia musia znášať každý deň. Výnimkou nie sú ani vzrastajúce problémy s parkovaním či poškodený povrch vozovky a plno výtlkov.

Vo Vrakuni sa v priebehu roka 2016 začalo s komplexnou obnovou a rekonštrukciou vád na povrchu komunikácií. Išlo o hĺbkové opravy zanedbaných ciest a obnovu celého povrchu asfaltu. Za toto obdobie sa stihli opraviť ulice Poľnohospodárska, Podbeľova, Železničná, Bodliaková, Hrušovská a Mostná ulica. Mestská časť navyše vybudovala nové chodníky na uliciach Ráztočná a Čiernovodská.

Ciernovodska_rozbita_cesta.jpg
google.maps.com

V pláne je ďalšia fáza rekonštrukcií a opráv, ktorá bude realizovaná počas roka 2017. Opäť pôjde o obnovu povrchov komunikácií. Hladkého povrchu vozovky sa dočkajú obyvatelia v okolí ulíc Priehradná, Kosodrevinová, Majerská, Šíravská a Rajecká ulica. Rozlohou pôjde o plochu veľkú približne 17 243 metrov štvorcových pozemných komunikácií.

Rozbita_cesta_vrakuna.jpg
google.maps.com

Dôležitou súčasťou opráv a plánovaných rekonštrukcií bude aj budovanie parkovacích miest, a to konkrétne na ulici Železničná, kde bude doplnených 20 parkovacích miest. Na Poľnohospodárskej ulici pri miestnom úrade bude rozšírené parkovisko o štyri miesta. Problém parkovania vo Vrakuni je dlhodobo známy a postupne sa rieši. Informácie o plánoch miestneho úradu ste sa mohli dočítať TU. Mestská časť nezabudla ani na chodcov, pre ktorých plánuje opravu existujúcich chodníkov na uliciach Čilizská a Važská.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk