Výsledky z testov v Petržalských zariadeniach opatrovateľskej služby sú známe

Odbery vzoriek hasici
Foto: ilustračné, HaZZ

Mestská časť plánuje zabezpečiť testovanie pracovníkov týchto zariadení na pravidelnej báze.

Všetky testy na koronavírus v zariadeniach opatrovateľskej služby v bratislavskej Petržalke sú negatívne. Mestská časť o tom informovala na svojej internetovej stránke.

V petržalských zariadeniach opatrovateľskej služby, ktoré spravuje Stredisko sociálnych služieb ako rozpočtová organizácia mestskej časti, sa uskutočnilo testovanie na koronavírus. Prešli ním zamestnanci aj klienti zariadení na Mlynarovičovej a Vavilovovej ulici,“ informovala Petržalka a doplnila, že minulý týždeň otestovali spolu 144 ľudí.

Testovanie je iba jedným z krokov mestskej časti proti šíreniu koronavírusu. Samozrejmosťou sú ochranné pomôcky a hygienické prostriedky, navyše riaditeľka strediska pristúpila v spolupráci s mestskou časťou a po konzultácii s hlavným mestom k ďalším opatreniam.

Zamestnanci sú rozdelení do tímov tak, aby boli v prípade rizikovej situácie k dispozícii iba tí, ktorí neboli vystavení riziku,“ vysvetľuje Petržalka.

V samotných zariadeniach je vytvorených niekoľko zón, aby sa v prípade potreby mohla problémová zóna okamžite uzavrieť bez toho, aby bola ohrozená prevádzka celého zariadenia, pomocný personál je pravidelne preškolovaný.

Koordinácia opatrovateliek, ktoré sa starajú o klientov v ich domácnostiach, je zariadená tak, aby neprichádzali do priameho kontaktu so zamestnancami v pobytovej časti zariadení,“ uzatvára Petržalka. Mestská časť plánuje zabezpečiť testovanie pracovníkov týchto zariadení na pravidelnej báze.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk