Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sanitka, záchranka, ošetrenie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA
22. júna 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Záchranná zdravotná služba Bratislava chystá viaceré tendre, hodnotiace kritérium bude len jedno

Bratislavská záchranná zdravotná služba (ZZS Bratislava) pripravuje súťaže na opravy a servis spolu s dodaním náhradných dielov do motorových vozidiel. Ako informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR, jediným hodnotiacim kritériom súťaží bude najnižšia cena, pričom výber dodávateľa sa uskutoční prostredníctvom Elektronického kontraktačného systému (elektronické trhovisko).

Výber poskytovateľa alebo poskytovateľov servisných prác a náhradných dielov bude na obdobie 12 mesiacov. Ministerstvo predpokladá hodnotu zákazky na 890-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH) eur počas trvania zmluvy. Obstarávateľ od úspešného uchádzača (uchádzačov) očakáva opravy a údržby vozidiel, záručný a pozáručný servis vozidiel, mechanické, elektrikárske, klampiarske, lakovnícke, diagnostické a pneuservisné práce vrátane prevádzkovania call centra s non-stop službou.

Ministerstvo zároveň pripraví do konca tohto roka koncepciu komplexnej obnovy vozidlového parku ZZS Bratislava. ZZS Bratislava má vo svojom vozovom parku celkovo 125 motorových vozidiel. V šiestich krajoch SR – Bratislavskom, Nitrianskom, Trenčianskom, Trnavskom, Banskobystrickom a Žilinskom prevádzkuje 62 staníc s 96 sanitkami. Tieto spolu v minulom roku absolvovali 138-tisíc výjazdov a najazdili takmer 4 milióny kilometrov, to predstavuje v priemere takmer 63-tisíc kilometrov na jednu stanicu.

Okrem toho používa ZZS Bratislava aj 29 úžitkových a referentských vozidiel, ktorými sa robí predovšetkým rozvoz zdravotníckeho materiálu a zvoz materiálu na likvidáciu (nebezpečný odpad, nespotrebiteľný majetok na likvidáciu). „Sanitky sú vyrobené v rokoch 2005 až 2010 a takmer všetky majú najazdených viac ako 200-tisíc kilometrov. Až 32 sanitiek má najazdených viac ako 300-tisíc kilometrov a 6 sanitných vozidiel už prekročilo 400-tisícovú hranicu. Najviac kilometrov, až 441 358, má najazdené vozidlo VW Transportér T5 Furgon,“ informovalo ministerstvo.

V roku 2015 predstavovali náklady na opravu a servis jedného vozidla ZZS Bratislava priemerne 9-tisíc eur bez DPH. Najčastejšími servisnými prácami boli pravidelné servisné prehliadky vozidiel, opravy podvozku a motorových častí, opravy alternátora, klimatizácie a turbodúchadla.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X