V Záhorskej Bystrici zintenzívnili kampaň na podporu dobrých susedských vzťahov Rešpektujme nedeľný pokoj

Respektujeme_nedelny_pokoj_zahorska bystrica.jpg
zahorskabystrica.sk

Mestská časť Záhorská Bystrica v týchto dňoch zintenzívňuje a rozširuje komunikačnú kampaň Rešpektujte nedeľný pokoj na podporu ohľaduplného správania a budovania dobrých susedských vzťahov.

Výzvu na zodpovedné správanie voči spoluobčanom počas dňa pracovného pokoja bude miestny úrad komunikovať prostredníctvom miestneho rozhlasu, na webovej a facebookovej stránke mestskej časti či infopanelmi umiestnenými pri vstupoch do Záhorskej Bystrice.

Kampaň vyzýva k rešpektovaniu nedeľného pokoja a nevykonávaniu rušivých činnosti, akými sú napr. kosenie trávy, pílenie dreva či akejkoľvek hlučnej stavebnej činnosti počas nedele. Tá je dlhodobo vnímaná ako deň pracovného pokoja, a to nielen z pracovnoprávneho hľadiska, ale aj z pohľadu kultúrnych, spoločenských a náboženských tradícií.

Komunikácia je iniciovaná s ohľadom na pretrvávajúce požiadavky Bystričanov, ktorí sa dožadujú pokojného odpočinku počas posledného dňa v týždni i sviatočných dní a nechcú byť rušení spoluobčanmi, ktorí práve tieto dni využívajú na činnosti prekračujúce hranice slušnosti či verejného poriadku.

Zb_kampan_respektujme_nedelny_pokoj_infopanel.jpg
zahorskabystrica.sk

Vizuálne zobrazenie posolstiev upozorňuje na konkrétne prehrešky voči akceptovateľnému správaniu. „Touto formou by sme chceli jasne pomenovať neakceptovateľné formy aktivít počas nedeľného pokoja, súčasne motivovať Bystričanov k zamysleniu sa nad svojim správaním a upozorniť ich na možnosť zmeny prístupu, ktorý bude brať ohľad na záujmy a pokoj iných. V dnešnej dobe, keď sa nám stáva, že žijeme izolovane, uzavretí vo svojom svete a zameraní na seba, je dôležité vedieť sa pozrieť na prospech a dobro aj niekoho iného a byť pozorný k potrebám iných,“ vysvetľuje starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa.

Mestská časť sa rozvíja dynamicky a v posledných desiatich rokoch zdvojnásobila počet svojich obyvateľov. Príchod nových obyvateľov prináša aj komplikácie s rôznymi návykmi, ktoré si so sebou prinesú, rozdielnymi úrovňami akceptovateľného správania voči okoliu, životnými prioritami či vôľou vytvárať si vzťahy so susedskou komunitou, to všetko môže narušiť krehké vzťahy medzi susedmi.

„Samotný pojem pokoj je neurčitý, čo znamená, že nie je zákonom priamo definovaný. Preto je dôležité byť vnímavý a pozorný voči svojmu okoliu a vyhodnotiť vhodnosť svojho správania voči nemu. Práve tomu má pomôcť naša komunikačná kampaň,“ dodáva starosta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk