Zdieľané bicykle pribudnú aj vo Vrakuni, nová služba bude aj vo Vajnoroch

Bicykle pri dokovacej stanici Slovnaft BAjk počas oficiálneho spustenia bratislavského bikesharingu na Hurbanovom námestí.
Foto: archívne, SITA/Braňo Bibel

Vrakuňa spúšťa službu už tento mesiac, vo Vajnoroch musia zámer ešte schváliť poslanci.

Zdieľané bicykle pribudnú v ďalších Bratislavských mestských častiach. Na sociálnej sieti o tom informovali starostovia Vajnôr a Vrakune.

Za posledné dni som absolvoval stretnutia s viacerými dodávateľmi bikesharingu v Bratislave, SlovnaftBAjk predložil zatiaľ najlepší návrh,“ napísal starosta Vrakune Martin Kuruc. Bikesharing sa má spustiť už tento mesiac, v prvej fáze pribudnú vo Vrakuni štyri dokovacie stanice.

Zdieľané bicykle by mali pribudnúť aj vo Vajnoroch. O spustení bikesharingu budú rokovať miestni poslanci na najbližšom zastupiteľstve.

Nové stanice

Starostovi mestskej časti Vrakuňa sa s prevádzkovateľom SlovnaftBAjku podarilo vyrokovať v prvom kole štyri dokovacie stanice, v druhej etape by mali pribudnúť ďalšie.

Prvé stanice osadíme na sídlisku v blízkosti miestneho úradu, v blízkosti Modrej lávky v lesoparku, pri zdravotnom stredisku a na Toryskej ulici oproti Bille,“ vymenoval starosta Martin Kuruc.

Rozšírenie do Vajnôr

Mestská časť Vajnory plánuje rozšíriť na svoje územie službu bikesharingu od Antik Telecom, ktorú tento mesiac spustila Rača.

V prvej fáze plánujeme využiť 25 bicyklov a jednotlivé stanoviská chceme osadiť na viaceré miesta v rámci Vajnôr. Či už na vlakovú stanicu, konečnú autobusov smerom na Čiernu vodu, Rybničnú alebo v Parku Pod Lipami, či na námestie pred miestnym úradom,“ uviedol starosta Vajnôr Michal Vlček a doplnil, že ak miestni poslanci tento zámer podporia, mestská časť spustí projekt okamžite.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk