Zrekonštruovaná plaváreň v Rači je už prístupná verejnosti

Plavaren raca.jpg
ilustračné: BSK

Verejnosť môže využívať ďalšiu plaváreň v hlavnom meste, je ňou zrekonštruovaná plaváreň na Strednej odbornej škole (SOŠ) hotelových služieb a obchodu Na pántoch 9 v mestských častiach Rača a Vajnory.

Rekonštrukcia plavárne na SOŠ hotelových služieb a obchodu sa začala 27. februára a trvala päť mesiacov. Práce ukončili 31. júla, stáli takmer 382-tisíc eur. Rekonštrukcia zahŕňala opravu bazénovej haly, bazénového telesa, šatní, ako aj technologickej časti.

BSK zároveň 4. septembra ukončil rekonštrukčné práce školského bazénu na Gymnáziu Ladislava Novomeského v Ružinove, kde vymenili a doplnili bazénovú technológiu, ako sú filtre, čerpadlá a rozvody. V súčasnosti je v skúšobnej prevádzke a od 11. septembra ho odovzdajú do užívania. Okrem žiakov v ňom dostane priestor na plávanie aj verejnosť. Rekonštrukcia bazéna stála takmer 111-tisíc eur.

Obnovy sa v najbližších mesiacoch dočká aj bazén na Strednej odbornej škole Stavebnej a geodetickej na Drieňovej ulici v Ružinove. V druhej polovici septembra kraj podpíše zmluvu so zhotoviteľom rekonštrukčných prác a termín ukončenia všetkých prác vrátane zateplenia objektu bazéna je apríl 2018.

Predpokladaná suma opravy je vyše milión eur. Rekonštrukčné práce budú zahŕňať opravu bazénovej haly, bazénového telesa, šatní, technologickej časti, vybudovanie novej elektroinštalácie, zateplenie objektu bazéna, opravy strechy nad objektom bazéna, zhotovenie novej vzduchotechniky a opravu vonkajšej kanalizácie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk