Bratislava sa pripravuje na testovanie, mestské časti zriaďujú odberové miesta

¼udia čakajúci na testovanie na COVID-19 pomocou antigénových testov pred mobilným odberovým miestom v Dome kultúry Ružinov v Bratislave. Bratislava, 4. december 2020.
Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

V rámci dočasných testovacích miest hlavné mesto pripravuje aj 55 vozidiel MHD v 23 lokalitách.

Bratislava sa pripravuje na plošné testovanie na COVID-19, nové odberové miesta majú postupne pribúdať počas tohto týždňa.

Primátor Matúš Vallo avizoval, že v hlavnom meste má byť do víkendu v prevádzke zhruba 300 testovacích miest.

Mestské časti spolu s hlavným mestom pripravujú približne 300 odberových tímov. Viaceré z týchto dočasných testovacích miest budú v prevádzke už od štvrtka, ak štát dovtedy dodá testy,“ uviedol primátor na sociálnej sieti a dodal, že ak to bude potrebné, viaceré z testovacích miest zostanú otvorené až do utorka.

Novinka v testovaní

Zmena oproti jesennému testovaniu je, že tentokrát bude platiť test z viacerých zdrojov. „Z PCR testovania, z testovania, ktoré robia firmy svojim zamestnancom, z existujúcich 19 mobilných odberových miest (MOM) v meste a aj z dočasných odberových miest, ktoré postupne otvoríme,“ podotkol Vallo.

V rámci dočasných testovacích miest mesto pripravuje aj 55 vozidiel MHD v 23 lokalitách po meste s jedným odberným tímom na vozidlo.

Snažíme sa, aby viaceré odberné miesta mali rezervačný systém a aby najmä počas víkendu mala verejnosť prehľad o čakacích lehotách,“ doplnil.

MOM v Ružinove

Mestská časť Ružinov plánuje zriadiť približne tridsať odberových miest. Na sociálnej sieti to uviedol starosta Ružinova Martin Chren.

Počas soboty a nedele plánujeme na celé dva dni, od 8.00 do 20.00, len v Ružinove otvoriť viac ako 60 testovacích miest. Ak, samozrejme, zoženieme zdravotníkov a administrátorov, a ak nám štát dodá dostatok testov,“ podotkol Chren.

Mestská časť plánuje zriadiť aj drive-in a špeciálne prednostné miesto pre tehotné ženy, onkopacietnov a zdravotne postihnutých ľudí.

Drive-Thru odberové miesta

Karlova Ves otvorí na svojom území 14 dočasných vnútorných odberových miest, ktoré budú prístupné od soboty 23. januára do utorka 26. januára v čase od 8.00 do 18.00 hod. Mestská časť to uviedla na sociálnej sieti.

Počas víkendu bude v mestskej časti sprístupnené aj jedno testovacie miesto pre objednaných, v autobuse na parkovisku pred cintorínom v Slávičom údolí,“ informuje mestská časť.

Od piatka do utorka budú otvorené Drive-Thru odberové miesta pod mostom Lafranconi a v Líščom údolí. Tieto budú dostupné iba pre obyvateľov Bratislavy.

Vrakuňa a Dúbravka

Na víkendové testovanie sa pripravujú aj ostatné mestské časti. Vrakuňa otvorí prvé dočasné odberové miesta už vo štvrtok.

Od štvrtka otvoríme šesť odberových miest, v piatok ich bude otvorených už 11 a v sobotu a nedeľu ich bude otvorených 17. V súčinnosti s magistrátom cez víkend budú ešte dve ďalšie MOM,“ uviedol na sociálnej sieti starosta Vrakune Martin Kuruc.

Mestská časť Dúbravka pripravila na víkendové testovanie 18 odberových miest v DK Dúbravka, KC Fontána, v školských zariadeniach a v autobusoch na parkovisku Bagarova.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk