Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Triblavina
Foto: ilustračné, SITA
14. septembra 2020 Správy BratislavaDopravné správy z ciest Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Bratislavský kraj požiada o príspevok na prepojenie Triblaviny s Chorvátskym Grobom za 6,5 milióna eur

BSK podá žiadosť o nenávratný finančný príspevok, z vlastných zdrojov prispeje sumou 374-tisíc eur.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) predloží žiadosť o nenávratný finančný príspevok na realizáciu projektu Prepojenie diaľničnej križovatky Triblavina s cestou Chorvátsky Grob – Čierna Voda za 6,5 milióna eur. Rozhodli o tom poslanci BSK na zastupiteľstve.

Opodstatnenosť realizácie tohto cestného prepojenia potvrdili aj výsledky z dopravného modelu vytvoreného v rámci spracovania strategického dokumentu s názvom Plán udržateľnej mobility BSK. Táto stavba bola na základe hodnotenia jednotlivých dopravných projektov, ktoré sa majú realizovať v Bratislavskom kraji, zaradená medzi projekty, ktorých realizácia je nutná ihneď,“ uviedol kraj. Realizácia projektu je naplánovaná na obdobie od januára 2021 do júna 2023.

Výstavbu prepojenia diaľničnej križovatky Triblavina s cestou III/1059 Chorvátsky Grob – Čierna Voda si vyžiadala neudržateľná dopravná situácia v území.

Prudko sa rozvíjajúca suburbanizácia územia v oblasti obcí Chorvátsky Grob a Slovenský Grob má za následok enormné zvýšenie dopravnej záťaže na existujúcu cestnú sieť. Územie je dopravne napojené na Bratislavu prostredníctvom cesty III/1082, ktorá prechádza cez Vajnory a ktorej kapacita je už v súčasnosti nedostatočná,“ vysvetlil kraj a dodal, že z tohto dôvodu vznikla potreba realizácie prepojenia územia na diaľnicu D1 v oblasti Triblavina s výhľadom na prepojenie cesty II/502, čím by došlo k výraznému zníženiu dopravného zaťaženia na existujúcej cestnej sieti.

Vybudovanie tejto stavby prispeje k úspore času v cestnej doprave a podstatne sa zlepší dopravný komfort účastníkov premávky,“ uzavrel kraj.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X