Brutálny vrah ženy v Ružinove čelí obvineniu, ide o syna zabijaka známeho ako bratislavský škrtič

Vrazda vrah skrtic zien pantl kuchar jozef syn polícia
Foto: Foto: ilustračné, RTVS, Najväčšie kriminálne prípady Slovenska

Jozef H.má byť synom známeho bratislavského škrtiča žien, Štefana Pantla. Bol obvinený z brutálnej vraždy svojej partnerky Patrície. Po dôkladných vyšetrovacích úkonoch bol podaný návrh na väzobné stíhanie.

Po dôkladných procesných úkonoch vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave podal obvinenie z trestného činu vraždy podľa § 145 ods. 2 zákona 300/2005 Z. z. Trestného zákona voči 47-ročnému obvinenému Jozefovi H. z Bratislavy.

V súvislosti s týmto obvinením bol spracovaný návrh k väzobnému stíhaniu. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol obvinený umiestnený do cely policajného zaistenia. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvinenému za uvedené konanie trest odňatia slobody na dobu od dvadsať do dvadsaťpäť rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.

Brutálny vrah známy ako bratislavský škrtič, Štefan Pantl, dostal za brutálne vraždy trest smrti a bol popravený v roku 1981. Podľa zistení bol práve on otcom Jozefa H., informoval o tom reportér TV JOJ Andrej Zavřel. Jeho syn, Jozef H., teraz čelí obvineniu z rovnakého brutálneho činu – vraždy svojej partnerky Patrície.

Štefan prišiel na svet v roku 1954 v Bratislave. Mal ďalších štyroch súrodencov. Bol ženatý a mal syna. Viedol dvojitý život a keď neobťažoval ženy, venoval sa rodine. Prvou obeťou Štefanovej agresie bola pravdepodobne mladá Anna, ktorú stretol na jej narodeninovej oslave. Najprv sa jej vyhrážal a neskôr ju napadol. Tento incident chcela nahlásiť, ale po napadnutí, keď skončila s rozbitou hlavou, tak neurobila.

Neskôr zbil a znásilnil spolužiačku svojej sestry pri kúpalisku Lido. O rok na to sa zas pokúsil znásilniť nočnú recepčnú, ktorá pracovala v hoteli Krym. Osudným sa však stalo stretnutie so Štefanom dvom kamarátkam, ktoré sa po práci vydali do mesta za zábavou.

Oľga a Vlasta sa so Štefanom stretli v kaviarni Krym, kde sa im prihovoril a navrhol stráviť príjemný večer v jeho novom byte. Keď sa dievčatá uložili v jeho byte na spánok, Štefan vošiel do spálne a požiadal Vlastu, aby sa s ním vyspala, avšak mladá žena ho odmietla a tvrdo zaspala. Nepochodil ani u Oľgy. Napokon obe uškrtil, pričom pred smrťou si zažili peklo.

Štefanov syn Jozef je rovnako obvinený z brutálnej vraždy. Podľa informácii sa mal pred vraždou so svojou partnerkou Patríciou pohádať. Napakon ju napadol a odrezal jej časť tváre a stehna, vyrezal jej srdce aj s orgánmi, ktoré vložil do vedra vedľa jej tela.

Pre portál TV JOJ sa vyjadril aj klinický psychiater doktor Svetozár Droba, ktorý v minulosti robil posudky na Štefana Pantla. „Až v 50 % sa tie genetické vlohy, takýmto spôsobom konať niekedy v priebehu života dedia. Tá genetická dispozícia je daná. Tá je zakódovaná v jeho osobnostnej štruktúre,“ konštatoval pre portál Droba.

Susedia uvádzajú, že v byte k hádkam dochádzalo pomerne často, partneri sa hádali, nadávali si, pričom s alkoholom narastala aj agresivita.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk