Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
električková trať, Petržalka
www.bratislava.sk
15. decembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Chorvátske rameno sa pri budovaní trate v Petržalke predkladať nebude

Chorvátske rameno sa pri budovaní druhej etapy električkovej trate v  Petržalke, Bosákova – Janíkov dvor, prekladať nebude. Spracovatelia zámeru totiž zapracovali pripomienky verejnosti, ktoré predstavili na verejnom prerokovaní projektu, ku ktorému došlo v stredu 14. decembra.

Projekt je doplnený o cyklotrasy, zatrávnenú trať električky či plne integrované zastávky. Všetky pripomienky verejnosti mesto do projektu zapracovalo. Nový návrh je oproti pôvodnému projektu výrazne vylepšený – najmä čo sa týka nezasahovania do Chorvátskeho ramena. Vylepšenia však so sebou priniesli aj niekoľko „zhoršení“, týka sa to predovšetkým zastávky Lietavská, kde nie je zabezpečený bezkolízny prestup medzi električkou a autobusom. Ozvali sa hlasy, že kapacita električky nie je dostatočná, to sa však dá jednoducho vyriešiť znížením časových intervalov alebo nasadením dlhších súprav.

Podľa spracovateľa zámeru EIA a správy o hodnotení Tomáša Šembera boli kapacity električky preverované zahraničnými expertmi a sú primerané. Každá z križovatiek, cez ktoré bude električková trať prechádzať, sa bude rekonštruovať a rozširovať.

Električková trať bude s napojením na súčasnú MHD tak, aby sa maximálne využila električková doprava cestujúcimi z Petržalky do Starého Mesta. Nebude sa teda realizovať výstavba žiadnej súbežnej cestnej komunikácie, ktorá bola v tomto území pôvodne plánovaná. Stavebné práce na druhej etape projektu nosného systému mestskej hromadnej dopravy sú plánované na obdobie 2018 – 2020.

Do správy o hodnotení môžete nahliadnuť do 30. decembra 2016 na prízemí budovy Magistrátu hl. mesta SR Bratislavy, Primaciálne nám. 1, v priestoroch Služieb občanom/FRONT OFFICE.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X