Chystá magistrát pre Bratislavčanov ohňostroj? Prvý slovenský mrakodrap privíta nový rok bez hluku a odpadu

ohňostroj v Bratislave
Foto: Facebook/Bratislava - hlavné mesto SR

Rozlúčka so starým rokom 2023 bude prvýkrát za účasti vianočných trhov, ktoré sú otvorené až do Silvestra.

Ak patríte k skupine ľudí, ktorá ostáva po vianočných sviatkoch doma a nemá na Silvestra žiadny program, môžete vybehnúť do centra mesta. Rozlúčku so starým rokom prichystal opäť bratislavský magistrát.

Bez ohňostroja

Na Hviezdoslavovom námestí to bude posledný deň v roku 2023 žiť. Posledné sekundy starého roku bude odpočítavať svetelné odpočítavadlo. Atmosféru bude dotvárať Straussov valčík pod holým nebom.

Večer bude moderovať Ludwig Bagin. O 23.45 hod. si návštevníci vypočujú koncoročný príhovor primátora.

V programe silvestrovskej noci v meste ohňostroj chýba. Hovorca Peter Bubla pre refresher.sk uviedol, že dôvody sú ekologické aj ekonomické. Priznal, že výpadky z rozpočtu nútia magistrát šetriť a mesto má stále viac žiadostí, aby vstup do nového roka prebehol bez petárd.

Ak si budete chcieť na niečom pochutiť, môžete navštíviť bratislavské vianočné trhy. Organizátori totiž prvýkrát predĺžili trhy na Hviezdoslavovom a Hlavnom námestí až do 1. januára 2024 do 02.00 hod.

Bez hluku a odpadu

Na Eurovea Tower, prvom slovenskom mrakodrape, ohňostroj bude možné vidieť. Tento ohňostroj bude bez hluku, odpadu a dymu.

„Eurovea Tower rozžiari projekcia s odpočtom času do začiatku roka 2024 už od 28. decembra a vyvrcholí na Nový rok,“ uvádza JTRE.

Bude vám chýbať v centre mesta novoročný ohňostroj?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk