Dědeček obvinený zo smrti piatich ľudí na zastávke Zochova ide do väzby, už nikdy nechce šoférovať

Dušan Dědeček
Foto: SITA/Branislav Bibel

Dědeček v čase tragickej nehody šoféroval pod vplyvom alkoholu. Svoj skutok oľutoval.

  • aktualizované

Dušan Dědeček sa postavil v piatok 14. októbra pred súd. Senát Krajského súdu v Bratislave rozhodol, že bude nakoniec stíhaný väzobne. Súd vyhovel sťažnosti prokurátora proti rozhodnutiu o nevzatí do väzby obvineného prvostupňovým súdom.

Podľa predsedníčky senátu Zuzany Molnárovej je dôvodom obava z možného pokračovania v trestnej činnosti obvineného. Rozhodnutie senátu však nebolo prijaté jednohlasne a člen senátu Michal Kačáni predniesol odlišné stanovisko.

Posudzovali život obvineného

Súd posudzoval okolnosti a skutky, ktoré sa udiali pár hodín pred nehodou. Posudzoval sa aj súčasný život a správanie obvineného. Kačáni tvrdí, že hrozba pokračovania v trestnej činnosti zo strany obvineného podľa neho nebola aktuálna a nehoda bola „ojedinelý exces s hroznými následkami“.

Prokurátor Juraj Chylo argumentoval napríklad vekom obvineného (má 60 rokov), čo spolu s možným vysokým trestom zakladá riziko úteku. Obhajca Jiří Kučera uviedol, že obvinený odovzdal pas polícii. Dědečka odviedli do výkonu väzby priamo z pojednávacej miestnosti.

Už nikdy nechce šoférovať

„Nikdy nebudem riadiť žiadne motorové vozidlo,“ povedal Dědeček. Incident je zároveň podnetom odnaučiť sa piť. Obvinený argumentoval, že má povinnosti v rámci svojho zamestnania v Deaflympijskom výbore Slovenska.

Dědeček je stíhaný pre tragickú dopravnú nehodu na MHD zastávke Zochova, ku ktorej došlo v nedeľu 2. októbra a vyžiadala si životy piatich ľudí. Opitý vodič mal v krvi 1,7 až 2 promile. Obvinený má zadržaný vodičský preukaz.

V prípade preukázania viny súdom mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne trest odňatia slobody na doživotie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk