Nové informácie v prípade nehody na Zochovej: Dědeček by rád vrátil, čo sa stalo a je známe, akou rýchlosťou letelo auto smrti

poícia, väzba Dedeček
Foto: SITA/Jana Birošová

Dušan Dědeček si podľa slov obhajcu išiel plniť pracovnú povinnosť, ktorú mal pôvodne na starosť niekto iný.

Celým Slovenskom otriasla tragická dopravná nehoda, ktorá sa stala v nedeľu 2. októbra. Stojí za ňou 60-ročný Dušan Dědeček, ktorý v opitosti vrazil do ľudí čakajúcich na MHD zastávke Zochova. Nehoda si vyžiadala päť obetí, ďalší bojujú o život v nemocnici. V čase nehody mal v krvi 1,69 promile.

Dědeček podľa znaleckého posudku šoféroval auto zn. Škoda SuperB rýchlosťou 130 kilometrov za hodinu, pričom pri samotnej zastávke jeho rýchlosť predstavovala 100 kilometrov za hodinu.

Obhajca Dědečka Jiří Kučera tvrdí, že jeho klient si uvedomuje, čoho sa dopustil a aké má incident následky. Vodič by vraj rád vrátil, čo sa stalo a spravil veľkú chybu.

Obhajca uviedol, že jeho klient si išiel plniť pracovnú povinnosť, ktorú mal pôvodne na starosť niekto iný. „Zle si to vyhodnotil, ale tie následky nevie už odčiniť,“ dodal hovorca.

Vyšetrovateľ bratislavskej kriminálnej polície v utorok 4. októbra obvinil Dědečka v súvislosti s nehodou. V prípade preukázania viny súdom mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk