Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Trolejbusy v Bratislave.
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: imhd.sk

FOTO: Bratislavské trolejbusy dostali k výročiu publikáciu

Kniha na 256 stranách prináša 110-ročný vývoj trolejbusovej dopravy v Bratislave.

Očakávaná publikácia venovaná bratislavskej trolejbusovej doprave sa dočkala svojho vydania. Kniha Trolejbusy v Bratislave 1909 – 2019 vychádza pri príležitosti tohtoročného jubilea trolejbusovej dopravy v Bratislave.

Doposiaľ najpodrobnejšia publikácia o bratislavských trolejbusoch mapuje ich 110-ročnú históriu. Kniha nadväzuje na úspešný titul Autobusy v Bratislave 1927 – 2017 z dielne rovnakého kolektívu autorov. Autorom textov je šéfredaktor bratislavskej sekcie imhd.sk, Matej Kavacký.

Tematické obdobia

Publikácia na viac ako 250 stranách ponúka takmer 600 obrázkov, ilustrácií, máp, tabuliek, archívnych materiálov a fotografií, z ktorých opäť mnohé ešte neboli publikované. Kniha v úvode približuje aj počiatky vývoja trolejbusovej dopravy vo svete.

Obsah publikácie je rozčlenený do tematických období, od prevádzky historického trolejbusu v Bratislave v rokoch 1909 – 1914 až po súčasnosť, kde sa čitateľ dozvie informácie nielen o prevádzke trolejbusov a ich infraštruktúre, ale uvedené sú aj zaujímavosti z plánovaného rozvoja trolejbusovej dopravy v minulosti aj súčasnosti.

Vývoj tratí a liniek

Významné etapy vývoja trolejbusových tratí a liniek sú spracované aj v grafickej podobe na 18 mapách. V závere knihy nechýba ani prehľad vozidlového parku a časová os s najvýznamnejšími udalosťami v trolejbusovej MHD. Súčasťou publikácie sú aj dve elektronické prílohy s detailným prehľadom vývoja trolejbusových liniek a zoznamom všetkých trolejbusov.

Knihu predáva Dopravný podnik Bratislava a Klub priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy, kde je možné si knihu objednať cez web.

Vydanie publikácie podporili Dopravný podnik Bratislava, Mesto Bratislava, Bratislavská integrovaná doprava, Klub priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy a portál imhd.sk.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X