Bratislava cez pohľad minulosti, spoznajte s nami zákutia mesta prostredníctvom starých záberov

Kolaz stara bratislava.jpg
Foto: Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch - koláž BratislavaDen.sk

Ulice a uličky starej Bratislavy majú svoje čaro v každom období. Niečo krásne a fascinujúce sa tu dá nájsť v súčasnosti, ale našli by sme niečo krásne a zaujímavé aj pred 10 či sto rokmi. Poďte objavovať takéto miesta s nami.

Trnavské mýto bolo kedysi o niečo krajšie ako dnes, aspoň podľa tejto fotografie. V 30. rokoch boli na stožiari na námestí hodiny, aby ľudia vždy vedeli, koľko je presne hodín.

Trnavské mýto
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach/

V 50. rokoch sa ľudia mohli bicyklovať napríklad aj stredom ulice. Všimnite si hlavne, že nikde nie je ani jedno auto. Ešte pred pár rokmi to tak fungovalo. Bolo mnoho rodín, ktoré auto ani nemali, nie ešte že by mali viac áut v domácnosti, ako je to dnes. V bytovkách na Riazanskej ulici sa nachádzali byty robotníkov zo Závodu mieru.

Riazanska ulica
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach/

Univerzita Komenského a bývalá vládna budova na Gondovej ulici v 60. rokoch minulého storočia vyzerali takto. Dnes je toto miesto takmer nezmenené. Takých je v meste málo a práve toto je jedno z nich.

Univerzita Komenského
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach/

Hotel Devín bol do prevádzky uvedený v roku 1954. Autorom projektu je architekt Emil Beluš, ktorý za návrh získal množstvo kritiky. Budova bola kritizovaná za presklené podlažia, čo je dnes považované za nadčasový prvok. Chodili ste tam na kávičku či zmrzlinu so šľahačkou?

Hotel Devín
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach/

Pred Nemocnicou u Milosrdných bratov sa na prelome 20. a 30. rokov nachádzal zaujímavý vozový park. Dnes by sme tieto vozidlá nazvali pickupy. Prvá nemocnica Milosrdných bratov vznikla v roku 1694, šlo o 60-lôžkovú mužskú nemocnicu.

Nemocnica u milosrdných bratov
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach/

Páčia sa vám staré fotky Bratislavy? Lajknite nás na facebooku:
Stará Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk